Kadeti jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy ČR!

Kadeti v pátek předehrávali třetí zápas play off série proti BK Pardubice. Před tímto zápasem vedli v sérii 2:0. I když se vítězství nerodilo hladce, tak se jim povedlo zvítězit i potřetí za sebou 79:68. Zajistili si tak účast na finálovém turnaji nejlepších čtyř týmu této kategorie, který se bude konat 12.-13.5. v Písku!!

BK Pardubice vs Sokol Pražský 68:79 (24:21, 44:36, 50:58)

Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že chceme a měli bychom přidat poslední vítězství pro ukončení celé série. A v prvním poločase nám to svazovalo ruce. Soupeř hrál naopak naprosto uvolněně a s chutí. My jsme celých 20 minut propadali v obraně. Vůbec jsme nedodržovali naše základní obranné principy a každý hráč soupeře, který jen trochu chtěl, byl schopen v naší propustné obraně lehce skórovat. V poločase proto muselo dojít k „probuzení“ hráčů, že soupeř se určitě neporazí sám a my naopak proto budeme muset něco udělat a ne jen na něco čekat.. A povedlo se! Ve třetí čtvrtině jsme konečně začali bránit a soupeři dovolili jen 6 bodů za tento hrací úsek. Nám se naopak zlepšil přechod do rychlého protiútoku a z toho pramenily lehké koše. Ve čtvrté čtvrtině jsme si hlídali náskok, i když jsme soupeři hloupým faulováním darovali několik zbytečných trestných hodů. Přesto jsme si potřebné vítězství už nenechali vzít!

Statistiky z utkání BK Pardubice vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Prokůpek, 2. Lavička, 3. Hibala

Probojovali jsme se na turnaj nejlepších čtyř týmů v letošní kategorii kadetů v celé ČR. Je to velký úspěch nejen pro tento tým, ale i pro celý Sokol Pražský, protože naposledy se kadeti probojovali na závěrečný turnaj v sezóně 2013/2014.

Turnaj se bude konat 12.-13.5. v Písku. A je jisté, že se v našem semifinále utkáme s naším velkým rivalem USK Praha!

Už teď se do Sršní arény těšíme a všichni pevně věříme, že se tam nepojedeme pouze zúčastnit!!!