MČR U12 v Příboře

Úvodní utkání s týmem BK Opava jsme začali dobře a v úvodu vedli. Postupně však začala Opava skóre obracet ve svůj prospěch.

Druhý poločas byl stále velice vyrovnaný a utkání se dalo vyhrát, ale to bychom se nesměli dopouštět velkého množství chyb, zejména ztrát z driblinku a z vyhazování z pod koše, kterými jsme se sami sráželi a soupeře nechali v klidu dohrát do vítězného konce.

Naproti tomu druhé utkání ve skupině s Tygry z Českých Budějovic jsme prohrávali hned od začátku a přes naše odhodlání a bojovnost, soupeř v průběhu utkání navyšoval na konečný propastný rozdíl. Ke cti nám slouží, že jsme se soupeřem chtěli hrát basket s vytaženou obranou, což některé jiné týmy nehrály.

V bojích o 9.-12. místo nás čekal nejprve tým z Josefova. První čtvrtina byla propadákem a utkání vypadalo beznadějně. Chvílemi byl rozdíl ve skóre dokonce 19 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme těsně před poločasem dokázali skóre stáhnout na třináct bodů. Po poločasové pauze došlo k zásadnímu obratu. Naši kluci hráli bez zábran a mnohem méně kazili a mohutně povzbuzováni fanoušky během třetí a čtvrté čtvrtiny otočili skóre v náš prospěch. Radost z takového obratu a z výkonu byla obrovská.

Za odměnu jsme si s kluky a některými rodiči dopřáli v krásném slunečném počasí výlet do historického městečka Štramberk, na pozůstatek hradu a s vyhlídkou z hradní věže zvané Trůba.

Povzbuzeni předchozím výkonem jsme vstoupili do nedělního zápasu s Ústím nad Labem o konečné deváté místo skvěle. Parádní rychlé protiútoky a dobrá spolupráce vedla k poločasovému vedení o sedm bodů a náš herní projev byl velice dobrý. Tento náskok jsme si udrželi ještě ve třetí čtvrtině, ale poslední hrací období jsme naprosto propadli. Kluci kupili chybu na chybu a soupeř nás dostával pod stále větší tlak. Poslední dvě minuty jsme prohráli 8:1 a přišli tím o vítězství a konečné deváté místo. Přesto považujeme tento souboj za možná nejpřínosnější na tomto turnaji. Spolu s utkáním s Josefovem se jednalo o nejvyrovnanější střetnutí, ve kterých jsme si vyzkoušeli obrat v utkání z obou stran.

V konečném zúčtování bych vypíchl skvělé nasazení kluků ve všech utkáních, a to i za velmi nepříznivého stavu, jako třeba s Budějovicemi. Dále také výborné týmové vystupování a chování na celém turnaji a dobrou reprezentaci celého Sokola Pražského.

Rozdíl mezi špičkou v této kategorii (Flames Ostrava, BK Pardubice a BK Nymburk) a námi je hlavně v úrovni zvládnutí individuálních dovedností, tedy v technice práce s míčem (především přihrávky a kontrola míče v driblinku). Zde musím připomenout, že nestačí pouze chodit na tréninky, ale také se chtít sám zdokonalovat a dělat něco navíc. Pokud se budeme chtít v dalších letech účastnit opět vrcholných domácích turnajů a dostat se mezi špičku třeba v kategoriích hráčů do čtrnácti nebo patnácti let a výše, máme ještě co dohánět a zlepšovat. Je vidět, že úroveň této kategorie v Praze je nízká a budeme se proto snažit vyhledávat jiné turnaje, nejen doma, ale i v zahraničí.

Velký dík patří všem rodičům a dalším fanouškům, kteří nás mohutně povzbuzovali během všech utkání.

O to víc mrzí, že někteří rodiče i s hráči odjeli už před závěrečným ceremoniálem. Je slušnost se těchto akcí zúčastňovat a především klukům - hráčům umožnit si takový vrcholný turnaj, kterého se navíc nemusí příště účastnit, vychutnat do samotného konce.