4. místo kadetů na MČR

Naši kadeti se o víkendu 12.-13.5. zúčastnili Mistrovství ČR v Písku. Bohužel však prohráli oba své zápasy. V sobotním semifinále podlehli USK Praha 66:55 a v neděli prohráli boj o 3. místo se Snakes Ostrava 73:65. Obsadili tak konečné 4. místo v ČR.

USK Praha vs Sokol Pražský 66:55 (13:10, 31:27, 46:38)

Už před zápasem jsme věděli, že díky poslednímu týdnu jsme do MČR nevstupovali v optimálním zdravotním rozpoložení. Někteří byli schopni hrát se sebezapřením (a já osobně před jejich výkonem smekám) a další jejich zdravotní stav bohužel do zápasu ani nepustil.  Do samotného zápasu jsme vstoupili s patřičnou bojovností (jak se na MČR očekává), ale hned od úvodních minut jsme se „prali“ s naším špatným zakončením. Naše obrana pracovala velmi dobře, ale v útoku jsme se nemohli trefit a trestuhodně jsme zahazovali jasné příležitosti z podkoše. Za první čtvrtinu jsme tak byli schopni skórovat hlavně z trestných hodů. Úvod druhé čtvrtiny nás zachytil ve správném rozpoložení a dostali jsme se krátkého vedení. Soupeř však reagoval a několika koši výborně hrajícího Bohma se opět dostal před nás. My jsme ho bohužel nechali rozehrát, když jsme od něj chodili zbytečně vypomáhat, i když jsme si řekli, že pomáhat od něj nebudeme. V poločase jsme tak prohrávali o 4 body, ale byl to naprosto vyrovnaný zápas. Věděli jsme, že musíme zpřesnit střeleckou mušku a zastavit nejlepšího hráče soupeře, který dal do poločasu 16 bodů. V úvodu druhého poločasu jsme opět srovnali. Bohužel pak nastal náš šestiminutový střelecký výpadek, když jsme nebyli schopni se trefit z jakékoliv pozice ani si „vykoledovat“ trestné hody a soupeř šel definitivně přes nás. V poslední čtvrtině jsme se snažili vrátit do zápasu a stáhnout náskok soupeře. Přestali jsme však díky tomu zodpovědně bránit a od soupeře jsme inkasovali několik tříbodových střel. Bohužel se těžko vyhrává takto vyrovnané utkání, pokud máme střelecké procento za 2 b 32% (31/10) a trestné hody 50% (22/11).

Statistiky z utkání USK Praha vs SP

Snakes Ostrava vs Sokol Pražský 73:65 (17:15, 36:35, 58:56)

V zápase o konečné třetí místo jsme se střetli s nadšeně hrajícími hráči Ostravy. Soupeř se od úvodu utkání proti nám postavil do zónové obrany a my jsme se do ní trápili celý zápas. Utápěli jsme v nájezdu do zahuštěného vymezeného území, místo abychom byli trpělivější a zataženou soupeřovu obranu trochu rozhýbali. Také jsme díky tomu měli 21 ztrát v celém utkání. V obraně jsme se snažili pokrýt klíčové hráče soupeře. Tomu se však nečekaně chytil hráč Seibert, který dal 11 bodů za první úsek hry. V další čtvrtině se objevoval stále stejný obraz hry. Soupeř měl velmi dobrý návrat do obrany, takže jsme neustále hráli do postavené zóny a on byl naopak schopen se na druhé straně hřiště trefit. Přesto v půlce čtvrtiny jsme se díky rychlým protiútokům dostali do vedení. Poslední minuta však opět patřila Snakes, kteří si vzali vedení na poločasovou pauzu zpět. V druhém poločase jsme bohužel hráli podobně. Nebyli jsme schopni se dostat k naší rychlé hře a v postupném útoku jsme se na každý koš neuvěřitelně nadřeli. Když už jsme konečně skórovali, tak hned z protiútoku nám to soupeř „bumerangově“ vrátil naprosto stejnou mincí. Na rozdíl od nás se však tolik nenadřel. Až do 3.minuty poslední čtvrtiny jsme se drželi. Následoval však náš 5 minutový bodový výpadek (jako v sobotním zápase) a soupeř nám opět definitivně odskočil. Po závěrečném klaksonu u soupeře nastala obrovská a upřímná radost a na naší straně zavládlo naopak mrazivé zklamání.

Statistiky z utkání Snakes Ostrava vs SP

Na Mistrovství ČR jsme obsadili 4 místo. Je to neúspěch..???

Těsně po skončení mistrovství jsme to všichni jako velký neúspěch brali, protože jsme do Písku odjížděli s cílem získat minimálně bronzovou medaili.

S odstupem času si ale musíme uvědomit, že stále jsme ČTVRTÍ v celé České republice a to se našemu oddílu podařilo v dorostenecké složce po několika letech. Ano, očekávali jsme víc, ale bohužel tři hlavní důvody nás stály lepší umístění. V první řadě to byla naše individuální mentální připravenost v krizových situacích. Na výkon měl bezesporu vliv i aktuální zdravotní stav některých hráčů, kteří museli hrát s velkým sebezapřením a samozřejmě to vnímal i celý tým (škoda, že MČR nebylo o víkend dřív..). A v poslední řadě nás stálo úspěch naše mizerné procento střelby (zejména z podkoše a TH).

Tento tým byl v kategoriích mini a žáků dominantní a jsem rád, že ukázal, že je schopen se měřit s top týmy i v kategorii dorostu. Bohužel zmíněné „drobnosti“ nás stály „odměnu“ za sezónu v podobě nějaké medaile. Věřme proto, že to pro kluky bude motivace do kategorie U19, aby na sobě dál cílevědomě pracovali a měli touhu se podívat na závěrečný turnaj F4 i v této kategorii.

Zároveň mi dovolte poděkovat všem našim fanouškům, kteří za námi vážili cestu do Písku a v obou zápasech nás bouřlivě podporovali. Pro kluky i nás v realizačním týmu to byl nádherný zážitek, na který můžeme dlouho vzpomínat.

I kvůli vám nás mrzí, že jsme naši cestu nedotáhli až dokonce.