Sokol Pražský

Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský U15 vs BK Klatovy

Datum a čas konání: 25.11.2017 10:00
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Šmůla, Koudela

Starší žáci ve francouzském Grenoblu

Starší žáci ve francouzském Grenoblu

Starší žáci necelý týden po skončení MČR vyrazili na mezinárodní turnaj do francouzského Grenoblu. I když se jednalo především o odměnu pro hráče za ukončenou sezónu, tak jsme snažili předvést co nejlepší výkon. Nakonec jsme obsadili po druhé v tomto týdnu nepopulární „bramborovou“ pozici.

Samotný turnaj se odehrával pouze v sobotu a v neděli. My jsme však jako minulý rok na turnaj vyrazili již ve čtvrtek v noci, abychom mohli být v Grenoblu již v pátek po obědě. Páteční odpoledne jsme tak využili na prozkoumání centra města a svezli jsme se i populární lanovkou (nejstarší městskou v Evropě) k pevnosti Bastille. Věděli jsme totiž, že o víkendu nás čeká pořádně náročný program, a to 5 zápasů ve dvou dnech v tropických vedrech. Sice se hrálo jen 4x7 min., ale za to v hale bylo někdy skutečně nedýchatelno!

Sokol Pražský vs Nimes (Fr.) 53:38

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Od úvodu jsme se prezentovali rychlým basketbalem a lehce jsme skórovali z rychlých protiútoků. Zároveň jsme se dobře prosazovali i při hře pět na pět. Pomáhala k tomu i prostupná obrana soupeře. První zápas jsme zvládli vcelku suverénně.

Sokol Pražský vs Telšiai (Lit.) 38:62

V druhém zápase se na nás projevila únava. Kromě počasí si svou daň vybrala i noční hra na schovku, kterou si hráči „dopřáli“ místo dodržení odpočinku po náročné cestě a chození po rozpáleném Grenoblu. V tomto zápase jsme předvedli suverénně nejhorší výkon a naprosto zasloužená prohra.

Sokol Pražský vs Gamb (Fr.) 42:34

Do posledního zápasu dne jsme nastoupili s posledními zbytky sil. Naštěstí jsme nastoupili proti nejslabšímu celku tabulky a tak jsme se nějak „dokodrcali“ k vítězství. I když v zápase po nás Nimes porazili favority skupiny z Litvy, tak nakonec na základě vzájemného skóre jsme se doslova o pár bodíčků protlačili do semifinále za Litevci my na úkor Francouzů.

Sokol Pražský vs Alcorcon (Šp.)  29:36

V neděli nás čekal první celek z druhé skupiny a pozdější vítěz turnaje ze Španělska. Od úvodu jsme hráli velmi dobrý a účelný basketbal. Velmi dobře jsme si v útoku vyhověli a dokázali Španěly v obraně rozebrat. Bohužel v průběhu zápasu musel ze zdravotních důvodů odstoupit Marek. Soupeř nás v druhé půlce zápasu stáhl a následně i zaslouženě zvítězil.

Sokol Pražský vs Angers (Fr.) 42:44

Do zápasu o třetí místo jsme vstoupili nebojácně a ujali se rychle vedení. Postrádali jsme sice opět Marka, který již nenastoupil, přesto jsme hráli pohledný týmový basketbal. Dobře jsme bránili a opět jsme si v útoku vyhověli. Vypadalo to, že soupeř nebude mít co nabídnout. Přesto v závěrečné části jsme opět začali „tahat nohy“ a soupeř stahoval bod po bodu. Tuto situaci začali vnímat i domácí rozhodčí, kteří jako správní francouzští nacionalisté poslední dvě minuty začali soupeře velmi okatě tlačit a nám najednou začali pískat pochybné útočné fauly nebo fauly po doskoku. Přesto jsme to byli my, kteří jsme měli vítězství a zápas ve svých rukou. Bohužel jsme 5 sekund před koncem naprosto takticky selhali a soupeř dostal šanci na vítěznou střelu, kterou s klaksonem proměnil. Na nás tak po druhé v jednom týdnu zbylo čtvrté místo a nepopulární brambora. Je to o to mrzutější, že soupeř se v zápase poprvé dostal do vedení až se závěrečným klaksonem.

Turnaj jsme si každopádně užili a byla to krásná tečka za povedenou sezonou (i když v závěru s příchutí brambor).

 

 

Diskuze

Tabulka

1. BK Sojky Pelhřimov 10 927:616 19
2. Sokol Pražský U15 10 829:629 18
3. BA Sparta 10 757:640 17
4. BK Klatovy 10 756:665 16
5. BSK Modřany - Jižní.. 10 713:786 15
6. Sokol Vyšehrad 10 610:765 12
7. BK Lokomotiva Plzeň 10 559:806 12
8. Sokol Písek Sršni 10 600:844 11

Kompletní tabulka

Najdete nás na facebooku

Anketa

Kdo je kapitánem v týmu mužů?

Hlasujte kliknutím na vybranou odpověď.
Celkem hlasovalo: 3

Archív anket

Počet návštěv: 11217
Posledních 30 dnů: 2754 | Posledních 7 dnů: 650 | Poslední den: 59

© 2017 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne