Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Trenéři SP a Bill Bayno

Trenéři SP a Bill Bayno

V termínu 13. a 14. června byl ve sportovním centru v Nymburce uspořádán kemp pro hráče reprezentačních výběrů U15 a U16 ČBF Player Development Camp pod vedením elitního trenérského obsazení s cílem rozvoje a zdokonalení individuálních dovedností hráčů. Mezi vybranými trenéry na tento prestižní kemp byli kondiční trenér Honza Hrabík, který se prioritně stará o kondici kluků na Sokole Pražském a asistent trenérů kategorie U15 Martin Jindra. Vedoucím trenérem kempu byl Bill Bayno (1962) americký basketbalový trenér a v současné době asistent trenéra Indiana Pacers v NBA.

Dojmy obou trenérů:

Jan Hrabík

1) Jak na tebe zapůsobil trenér Bayno, odnášíš si nové poznatky?

Působil dynamicky, a že to žere a hráči to potvrdili a líbilo se jim to. Dával důraz na základy
a na hru do koše a kontakt a s tím se ztotožňuji. 
 

2) Jsi přesvědčený, že takové kempy mají smysl?

Rozhodně ano, akorát by to chtělo lepší organizaci. Bylo to pro diváky zdarma a byli tam tři lidi, to vidím jako fail. Je to velmi důležité takové kempy dělat, protože hráči vidí, že to, co po nich chceme, dělá i US trenér.

3) Co bys zlepšil, či doporučil, pro další takové setkání?

Lépe naplánovat, připravit materiály, napsat předem, co se bude dít. Měli by tam být všichni trenéři extraligy dané kategorie (nebo aspoň zástupci klubů). Hráči by si měli dělat poznámky apod...

4) V porovnáním s ostatními vybranými hráči, jak se dařilo zástupcům SP?

Byli rozhodně z nejlepších v těch síla/kontakt věcech. Chovali se zodpovědně, byl jsem spokojen. Byly tam situace, kdy trenér chtěl po hráčích mluvit, zařvat apod. a ti srabi to nezvládli (všichni). To bych jim dal dělo. Mám k tomu dalších sto věcí, tak to osobně.

 

Martin Jindra

1) Jak na tebe zapůsobil trenér Bayno, odnášíš si nové poznatky?

Trenér Bayno byl velmi přátelský, otevřený a od první chvíle maximálně energický člověk. Do většiny tréninků se zapojoval velmi aktivně i fyzicky, což při jeho věku klobouk dolů. Prokázal řadu zkušeností a tréninky vždy obohatil o zajímavé a vtipné příhody ze své kariéry. 

2) Jsi přesvědčený, že takové kempy mají smysl?

Tyto kempy mají smysl zejména z toho důvodu, že se na nich potkávají nejlepší hráči svého ročníku z celé republiky a mají tak přímou konfrontaci a kvalitní tréninkové soupeře. Tento kemp byl navíc pro hráče zpestřením a díky zapojení velkého množství trenérů museli makat celý trénink naplno a do detailů. 

3) Co bys zlepšil, či doporučil, pro další takové setkání?

Za námět stojí větší a včasnější prezentace kempu v řadách trenérů, tak aby si i ostatní kluboví trenéři mohli udělat čas a přijet se podívat jak na obsah, tak dovednosti jednotlivých hráčů, viděli na čem a jakým způsobem je třeba pracovat. 

4) V porovnáním s ostatními vybranými hráči, jak se dařilo zástupcům SP?

Naši hráči ve srovnání s ostatními vybranými nikterak nezaostávali. Samozřejmě to neznamená, že byli dokonalí, ba naopak si mohli utvrdit a odhalit své slabé stránky na jejichž zlepšení je třeba pracovat.

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský 8 639:533 15
2. BK Lokomotiva Plzeň 8 626:580 13
3. GBA 8 601:598 13
4. Sokol Šlapanice 8 613:607 12
5. BK Opava "B" 8 563:607 12
6. BK Synthesia Pardubice 8 586:605 11
7. Sokol Žižkov 8 593:621 10
8. SK UP Olomouc 8 570:640 10

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

qsdqsd

Počet návštěv: 27857
Posledních 30 dnů: 2274 | Posledních 7 dnů: 550 | Poslední den: 63

© 2018 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne