Na severu Čech 1:1

Junioři mají za sebou první venkovní zápasy v extralize. O víkendu zavítali na sever Čech do Liberce a v neděli do Litoměřic. Přivážejí si bilanci 1:1, když v sobotu podlehli Kondorům Liberec 68:80 a v neděli vydřeli vítězství nad Slavojem Litoměřice 78:65.

Kondoři Liberec vs Sokol Pražský 80:68 (21:21, 41:38, 58:54)

Od úvodu zápasu bylo patrné, že nás nečeká lehké utkání. Oba týmy vzájemně trestaly chyby obran. My jsme bojovali s pomalým a těžkopádným přechodem na útočnou polovinu, i když jsme si před zápasem řekli, že chceme hrát hlavně rychle dopředu. Přesto díky třem trojkám jsme v páté minutě zápasu vedli 18:13. Pak jsme však polevili v obraně, pomalu rotovali v momentě vyhození míče na perimetr či špatně řešili soupeřův pick and roll. Soupeř nás tak trestal a postupem času se dostal do vedení. V poločase jsme prohrávali o 3 body. Do třetí čtvrtiny jsme měli svižnější nástup my a agresivnější obranou, zrychleným přechodem do útoku a hlavně pohybem míče jsme se dostávali do dobrých pozic. V páté minutě Riči předvedl nejhezčí akci zápasu, když předribloval celé hřiště a nekompromisně „zadunkoval“ přes stojící hráče soupeře, až celá naše lavička emotivně vyskočila ze židlí. V následném útoku pak ještě Riči trefil trojku a vypadalo to, že soupeře můžeme zlomit. Bohužel jsme se k tomu postavili naprosto nedisciplinovaně! Místo toho, abychom si dál trpělivě vypracovávali dobré pozice a přidali další body nebo si došli aspoň pro faul, tak jsme volili naprosto zbytečné a divoké střely, které neměly šanci na úspěch. Přestali jsme zodpovědně bránit, takže soupeř poslední dvě minuty vyhrál 8:0 a byl zase ve vedení. V poslední čtvrtině na nás dopadla krize. Nedůsledně jsme bránili a v útoku nám chyběla trpělivost pro vypracování dobré pozice. Soupeř měl zároveň i potřebnou dávku štěstí, když trestal každou naši chybu v obraně úspěšnými střelami nebo jednoduchým zakončením. My jsme se trochu „probudili“ až v 8. minutě poslední čtvrtiny a to bohužel bylo na zvrat zápasu už pozdě.

Statistiky z utkání Kondoři vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Staniszewski, 2. Hauzer, 3. Šícha

Slavoj Litoměřice vs Sokol Pražský 65:78 (14:18, 37:31, 50:57)

V nedělním zápase jsme se střetli s družstvem Slavoje, které stále čeká na vítězství v soutěži. Vstup do zápasu jsme měli slušný. Dominovali jsme pod oběma koši a v 7.minutě jsme vedli 18:10. Vypadalo to, že jsme dobře uchopili otěže zápasu. Bohužel jsme ale nesmyslně začali polevovat v obraně a jen jsme koukali, jak soupeři bojují o odražené a neutrální míče. Jako v sobotním zápase jsme opět bojovali s pomalým přechodem na útočnou polovinu, když jsme postrádali vyběhnutí hráčů bez míče. Soupeř se proto osmělil, začal náš náskok stahovat a v 8 minutě druhé čtvrtiny se dostal do vedení. My jsme v té chvíli v obraně řešili všechny situace velmi pomalu a alibisticky a v útoku jsme individualisticky volili divoké střely místo toho, abychom si možnost zakončení poctivě a týmově vypracovali. Byli jsme zralí  tzv. „na ručník“…

V poločase jsme si proto museli dost důrazně vysvětlit, že děláme týmový sport, a proto musíme hrát kolektivně na obou stranách hřiště a především začít bojovat, protože vítězství těžko přijde samo, když pro to nic neuděláme. A zabralo to! Ve třetí čtvrtině jsme začali zase aktivně a agresivně bránit, v útoku hrát více kolektivně a hlavně volit správná zakončení. V úvodu poslední čtvrtiny jsme se ale opět nevyvarovali hloupých chyb a především jsme polevili v obraně. Soupeř nás proto dotáhl na tři body. My jsme si však už vítězství nenechali vzít. Slavoji se zároveň v závěru vyfaulovali dva klíčoví hráči a my jsme zakončili zápas šňůrou 9:0.

Statistiky z utkání Slavoj vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Ngatse, 2. Hauzer, 3. Barac

Za 14 dní nás čekají na domácí palubovce dva doposud neporažené týmy, které vykazují od úvodu extraligy velmi dobrou formu. Se Snakes Ostrava budeme hrát v sobotu 27.10. v 16 hodin a v neděli 28.10. nastoupíme proti BCM Orlům Prostějov v 10:00.

Doufáme, že nás přijdete podpořit a my se hlavně budeme prezentovat dobrým výkonem!!!