Kadeti U 17 se vracejí z Moravy bez vítězství

BCM Orli Prostějov  -  Sokol  Pražský     78:75      /17:16,37:39,50:57/

V prvním našem letošním utkání na půdě soupeře jsme předvedli velice slušný výkon, který jsme bohužel ztratili vlastními chybami v koncovce zápasu. Soupeř začal velice aktivně s velkým nasazením a ve vysokém tempu, které nám dělalo v úvodu značné problémy. Postupem času jsme si však zvykli a hru jsme postupně začali vyrovnávat. Velké problémy jsme ale měli s obranou hráče 1 x 1 a obranným doskokem. Po poločase jsme náš výkon začali ještě zlepšovat a převzali jsme aktivitu v utkání. Táhl nás v útoku Filip S., kterému se dařilo zvláště střelba z dlouhé vzdálenosti. V poslední části hry soupeř hru vyrovnal a v závěru se právě hrou 1 x 1 na nás bodově dotáhl. Přesto jsme šli do poslední minuty utkání se 4 bodovým náskokem. Ten jsme bohužel technickýmí a taktickými chybami nezvládli a soupeř po naší chybě zápas v poslední vteřině rozhodl.

SAM  Brno   -   Sokol  Pražský       88:82      /25:17,51:34,67:60/

Nedělní utkání mělo pro nás dva velmi rozdílné poločasy. V tom prvním jsme předvedli hru, která byla nejhorší, kterou jsme v dosavadní fázi soutěže ukázali. Tragická obrana,doskok, komunikace -  nic !!  Ať přišel na hřiště kdokoli, byl tam jako "namalovaný".  Soupeř nás předčil ve všech směrech a v  poločase to vypadalo na náš debakl. Po malé bouřce v šatně jsme nastoupili do druhé půle v lepším světle, zlepšili obranu a k tomu přišel i zlepšený pohyb v útoku. Přesto, že soupeř si i nadále udržoval dvouciferné vedení, jeho navýšení jsme však nedovolili a naopak, jsme začali náskok soupeře ukrajovat. V poslední čtvrtině  jsme dokázali náš výkon ještě vystupňovat. Táhl nás v tu chvíli hlavně Lukáš Ch. a dotáhli utkání až na 1 bod. Bohužel koncovka se nám nevydařila a soupeř trestnými hody výsledek uhájil.

Zápasy nám určitě ukázali, že i na hřištích soupeřů jsme schopni podávat slušné výkony. Bohužel si někteří v družstvu neuvědomují, že jsou součásti družstva, které chce dosáhnout dobrý výsledek a tomu by měli přizpůsobit i  dodržování určitých společenských pravidel. Další pozitivum určitě bylo zapojení se do zápasů Marka M. po dlouhém zranění !!