Datum a čas konání: 20.4.2024 15:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Horník, Balog

Poslední dvě utkání ligy U14

Máme za sebou poslední dvě utkání základní skupiny žákovské ligy. Díky dvěma výhrám jsme se dostali na bilanci 6:6

Kvůli zapojení hráčů soupeře v týmech jedoucích na vánoční turnaj do Ostravy jsme se s Domažlicemi domluvili na předehrání ligového utkání.

Sokol Pražský    -    BK Jiskra Domažlice

78:76

18:21 36:43 59:59

Na utkání jsme se velmi těšili protže po nezvládnutém utkání na hřišti soupeře jsme měli Domažlicím co vracet.  Velkou část utkání jsme sice tahali za kratší konec ale po cepou dobu jsme si stáli pevně za svou hrou a cílevědomě plnili všechny cíle a pokyny které jsme si před utkání řekli. Rychlá hra, dobrý návrat do obrany a nebojácné nájezdy v útoku nám ,i přes klasicky špatné procento zakončení, pomohli v utkání zvítězit a oplatit tak soupeři porážku z prvního utkání. Musím kluky pochválit, za disciplinovanou hru a důveru sami v sebe. Šli si za vítězstvím a nepolevili v nasazení, Skóre které po uplynutí 40 minut hry svítilo na tabuli tak bylo pro všechny dostatečným zadostiučiněním.

Sokol Pražský    -    BK Klatovy

101:52

26:18 33:7 18:10 24:17

S klubem BK Klatovy jsme se snažili domluvit jený termín utkání, bohužel jsme nezvládli najít takový který by nám ČBF schválilo, i proto sme k utkání nastoupili jen v 8 hráčích a soupeř v 9. Soupeři navíc chyběli hlavní opory týmu a tak se utkání proměnilo spíš v soutěž o nevyfaulování se. Od prvních minut byla kvalita na naší straně a od většího rozdílu soupeře zachránila jen naše klasická marnost v zakončení.

Tímto utkáním jsme ukončili základní skupinu Žákovské ligy U14 s bilancí 6ti výher a 6ti porážek a umístili jsme se na 4 místě. Toto umístění pro nás znamená v druhé poovině sezóny souboje v lize a na konci vše vyvrcholí kvalifikací o žákovskou ligu U15 která pro nás bude vrcholem sezóny. Doufám že kluci budou nadále pilně trénovat a potvrdí v ligových utkáních stoupající výkonnost.

Pro teď ale na chvíli od basketu klid a všechny nás čeká odpočinek.

Celý tým přeje všem fanouškům SP a spoluhráčům z jiných ročníků krásné Vánoce a hodně štěstí, zdraví a samozřejmě sportovních úspěchů v roce 2019.