Žáci začali extraligu vítězně

Nike Factory Outlet

BK Snakes Ostrava - SP 54-68 (17-18, 25-35, 34-52)

Vstup do utkání byl tradičně slabý, ale i přesto jsme 1. čtvrtinu vyhráli o bod. Ve 2. čtvrtině už jsme začali náš náskok navyšovat opět díky dobré obraně a rychlých protiútoků.  Po poločase jsme svůj náskok ještě více navýšili, díky rychlým protiútokům, které jsme si vytvářeli dobrou obranou. Ve 4. čtvrtině byla poznat únava u obou týmu, ale náskok jsme si udrželi, a po velmi kvalitním utkání jsme zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce. Měli by jsme zmínit i to, že soupeři chyběli dva klíčoví hráči, kteří by utkání značně ovlivnili.

statistiky zde

BK Příbor - SP 57-67 (15-18, 26-32, 41-50)

Utkání v Příboře začalo nejhorším možným scénářem. I když lehce očekávaným. Nedělní ráno. 3.minuta stav 13:4 pro domácí. Hrůza. Od té doby jsme ale zapnuli na plné obrátky hlavně na obranné polovině a soupeř hrozil pouze z dlouhé vzdálenosti. Do poločasu jsme mohli jít s větším bodovým rozdílem nebýt nemohoucnosti v zakončení z pod koše. Druhý poločas byl z naší strany odehraný spíše zkušeně. Na každý koš domácích jsme dokázali odpovědět rychlým protiútokem. V postupném útoku to bylo ale velké trápení. Když se domácí dostali do euforie střelbou z delší vzdálenosti a rozdíl ve skóre byl pouze 3 body, projevila se zkušenost z těžkých utkání. Vítězství je velmi příjemné, ale předevedený výkon moc kladného hodnocení nesnese. Příliš mnoho ztrát, laxnost, nezodpovědnost a velmi nízká koncentrace.