U13 bohužel neudrželi první místo v Praze

V sobotní zápasech jsme vyrazili již časně ráno do Jenče kde nás od 9ráno čekal soupeř ze Kbel a hned v následujícím zápase domácí BŠ Praha. V neděli jsme zavítali do Stodůlek kde nás čekala domácí Sparta a hned na to opět BŠ Praha.

Sokol Pražský : Sokol Kbely 72:54

V prvním zápase proti Kbelům jsme nepředvedli úplně přesvědčivý výkon. Hlavně 54 obdržených bodů bylo opravdu hodně. Nechali jsme se obcházet 1na1, rychlý protiútok jako by v našem podání neexistoval, a když už jsme se do něj dostali tak jsme kolikrát nechytili přihrávku. I přesto, že se z naší strany jednalo o nepovedený zápas jsme hru kontrolovali a došli si pro povinné vítězství.

Sokol Pražský : BŠ Tygři Praha 50:65

Ve druhém zápase jsme hráli pomyslné pražské finále. Narazili jsme na našeho největšího soupeře v této kategorii. První poločas jsme ještě drželi se soupeřem krok, kdy jsme prohrávali pouze o 2body, ale druhý poločas nás soupeř jasně přehrával. Nám se naopak nevedlo vůbec nic. Tolik neproměněných košu, v útoku hra jeden do pěti, kdy hráči, kteří neměli balon pouze stojí a koukají, to byla naše vlastní zkáza.

Sokol Pražský : BA Sparta 56:42

Nedělní zápasy byly jako přesný obraz těch nedělních. Místo toho abychom v prvním zápase získali jistotu a sebedůvěru a měli radost z pěkných akci, nás opět srážely vlastní chyby. Špatné a pomalé přihrávky, neproměněné šance v útoku, špatná volba pozic, kdy mohu vystřelit kdy mohu najet. Opět nevydařené utkání ale se šťastným koncem pro nás.

Sokol Pražský : BŠ Tygři Praha 42:59

Do zápasu jsme vstoupili odhodláni vrátit soupeři včerejší prohru. Ukázali jsme si před utkáním největší zbraně soupeře, tak abychom je dokázali eliminovat. To se nám ale bohužel nepovedlo. I přesto jsme v prvním poločase z těchto situací dostali nespočet bodů. Přesto byl poločas opět vyrovnaný 27:28. Pak ale opět přišla 3čtvrtina a z naší strany opět výbuch jako v sobotním zápase. Někteří hráči jako by na hřišti nebyli, málokdo chce vzít na sebe zodpovědnost za výsledek a když už jsme se konečně k něčemu odhodlali tak nám v rozhodující chvíli vypadl balón z ruky. Výsledkem byla prohraná čtvrtina 6:14 a nás to opět položilo. Hlavy dole, malé sebevědomí a lehkost jako by se úplně vytratila. Každý náš bod byl upracovaný a těžce jsme jej dosahovali. Zápas pro nás skončil opět prohrou, a vítězství si opět připsal dobře hrající soupeř.

Víkend se nám bohužel vůbec nepovedl. Sice nám z rotace vinou zranění vypadli 2hráči, ale v tom to rozhodně nebylo. Soupeř nás předčil v agresivitě, odhodlání jít za každým balónem, a také díky své fyzické převaze. My jsme po prázdninách vypadali jako bychom se vrátili o rok zpět. Špatné přihrávky, žádný nadhled a basketbalová kreativita, zkrátka nevydařený víkend.

Doufám, že nás tyto porážky nesrazí na kolena a hráči nepřijdou na další trénink zklamaný a hlavou dole. Porážky by nás měli motivovat k tomu, abychom šli ještě s větším odhodláním do tréninku, vytvořili si zápasové podmínky a chtěli se zlepšovat, tak abychom v budoucnu dokázali, že basket hrát umíme!