Datum a čas konání: 20.4.2024 09:00
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Kmošek, Loudová

Předposlední hrací víkend U12

Mladší minižáci statečně bojovali, bohužel vyhráli pouze s NBK a prohráli se Spartou a Kladnem, přesto zůstávají na 4. místě a 3. místo je pro ně stále dosažitelné.

V sobotu 9. 3. se na Sokole Pražském konaly další zápasy Přeboru Prahy U12, sokolíci se v oslabené sestavě a po mnohých zdravotních komplikacích utkali s průběžně 6. týmem soutěže NBK Praha a 2. týmem soutěže BA Sparta. Druhý den pak v nafukovací hale BA Sparta odehráli pouze 1 utkání, změřili své síly s 5. týmem soutěže BK Kladno. Swiss Replica Watches

NBK Praha   vs.   Sokol Pražský   31   :   85   (5:23, 13:45, 25:66)
Body hráčů: Honza R. 19, Vojta J. 18, Ondra S. 10, Vojta L. 8, Pavel Č. 6, David M. 4, Dominik D. 4, Jura P. 4, Karel O. 2, Max J. 2, Séba Š. 2, Vašek N. 2, Vojta T. 2
Hráči zápasu dle hodnocení trenéra: 1. Vojta L., 2. Honza R., Ondra S.

Vstup do zápasu jsme neměli výrazný. Vyrovnaný výsledek 4:4 po 3 odehraných minutách hry byl obrazem naší nepřesnosti v zakončení a nedůraznosti v obraně. Další minuty 1. čtvrtiny byly plně v naší režii. Soupeři jsme ze hry nepovolili skórovat a sami zaznamenali několik úspěšných a hlavně pohledných basketbalových akcí - prim v nich hrál hlavně Ondra Simaichl a Vojta Jeřáb. Druhá čtvrtina a výkon druhé formace také nebyl výrazný. Úvodních 6 minut 2. čtvrtiny jsme se soupeřem hráli 8:8, pak se naštěstí v dobrém slova smyslu zbláznil Honza Rakušan a strhl spoluhráče k parádní dvouminutovce, kterou jsme vyhráli 15:0 (Honza v tomto úseku 10bodů). Druhý poločas byl opakem toho prvního, obě formace měly lepší vstup a horší závěr. Naše hra byla rychlá, kolektivní. Ačkoliv soupeř sympaticky bojoval, jasně jsme ho přehráli a zaslouženě vyhráli.

BA Sparta   vs.   Sokol Pražský   58:43   (24:7, 36:21, 48:31)
Body hráčů: Jura P. 13, Vašek N. 6, Vojta L. 6, Ondra S. 4, David M. 3, Domink D. 3 , Séba S. 3, Kristián H. 2, Honza R. 1, Ravi K. 1
Hodnocení hráčů zápasu dle trenéra: 1. Jura P., 2. David M., 3. Vašek N.

V druhém zápase dne se nám vůbec nepovedla první čtvrtina, kterou jsme prohráli o 17 bodů, ve zbytku zápasu jsme už se soupeřem hráli vyrovnaně, dokonce jsme 2., 3. a 4. čtvrtinu vyhráli v součtu o 2 body, ale o osudu zápasu bylo z úvodního dějství bohužel rozhodnuto. V zápase se krásně ukázalo, jaký obrovský pokrok kluci - jako tým - od začátku sezóny udělali a ačkoliv se útočně nedařilo tradičním střelcům, převzali taktovku výkonu ostatní spoluhráči. Za pochvalu stojí hlavně aktivita Jury Poláka s Davidem Malým.

Sokol Pražský   vs.   BK Kladno   39   :   41   (10:9, 18:19, 28:35)
Body hráčů: Honza R. 7, Kristián 7, Séba Š. 7, Vojta J. 4, Filip S. 3, Jura P. 3, Vašek N. 3, Ondra S. 2, Vojta L. 2, Ravi K. 1
Hodnocení hráčů zápasu dle trenéra: 1. Honza R., 2. Séba Š., 3. Kristián H.

V neděli jsme měli jen 1 zápas a to proti Kladnu. Tradičně to byl hodně vyrovnaný zápas, plný bojovnosti, nervozity, chyb, ale i hezkých individuálních výkonů.
V zápase jsme nezvítězili hlavně pro nedůslednost. Dobře jsme reagovali na soupeřovu zataženou obranu střelbou z dálky, ale naše střelba nebyla bohužel přesná a aktivita jít na doskok nebyla žádná. Mrzet nás musejí i nedotažená jednoduchá zákončení z bezprostřední blízkosti, která při troše větší razatnosti a pohotovosti mohla skončit v koši soupeře i s faulem nebo jsme mohli alespoň následně z neúspěšné střely získat ještě jeden útočný pokus, kdybychom nepřestávali hrát nebo nezůstali za deskou koše. V závěru zápasu jsou chyby vidět nejvíce a hodně zamrzí a člověk si je pamatuje. O koncovce to, ale nebylo. Ta byla o štěstí a to mělo tentokrát Kladno. My jsme prohráli hlavně proto, že jsme po dobu celého zápasu nebyli schopni lépe bránit 1 na 1. Několik našich hráčů končilo zápas bez faulu a tím umožnilo soupeři opakovaně lehce skórovat. Jako by se báli použít tvrdší obranu (z které pramení možnost dopustit se faulu) a raději bezkontaktně nechali soupeře s míčem dojít k jednoduchému zakončení. Za zápas sokolíkům patří přesto obdiv, protože se všichni snažili (jen bohužel ještě neumíme využít snahu účelněji, to se jistě zkušenostmi zlepší). Klukům, kteří se při zápase nebo v předchozích dnech zápasů potýkali se zdravotními problémy, patří velký dík, že týmu pomohli.

Prohra s Kladnem sice mrzí, v oslabené sestavě byla i Sparta k poražení, nicméně boj o 3. místo stále nevzdáváme. Když v posledním hracím víkendu PP U12 porazíme NBK a hlavně 2x Basketbalovou školu, dostaneme se s ní na stejný počet bodů a na vzájemné zápasy bychom pak byli lepší.