Kadeti načali playoff

Sokol Pražský - BA Nymburk 96:74

Sobotní utkání začínalo již dopoledne. Netradičně. Ale na atraktivitě to nic neměnilo. Obě družstva vstoupila do utkání s enormním nasazením. Plná hala ZŠ Komenského nabídla výbornou kulisu pro mládežnický basketbal. Nám se podařil vstup do utkání a jednoduchou hrou 1 na 1 jsme se drželi v mírném vedení. Domácí začali kousat z dlouhé vzdálenosti, kde se trefovali Valentíny a Novák. Naštěstí jsme nepropadali panice a trpělivou hrou jsme si budovali náskok na poločasovou pauzu. 9-ti bodové vedení jsme zkraje druhého poločasu navýšili na 17 bodů a hráčům vletělo do hlav uspokojení. Proto soupeř skóre třetí čtvrtiny vyrovnal a my opět vedli pouze o 9 bodů. Poslední čtvrtina se nám vydařila ve všech směrech. Dobrou obranou a jednoduchou hrou v útoku jsme soupeře rozebírali a skóre opět navýšili na rozdíl 24 bodů. Poslední 2 minuty se dohrávali s prostřídáním. Gratulace patrí celému družstvo za předvedený výkon a bojovnost a hlavně rodičům a fanouškům za neskutečnou atmosféru.

Sokol Pražský - BA Nymburk 83:93

Nedělní utkání pro změnu v podvečer. Největší naše obavy byly z podcenění. Ůvod utkání tomu nenasvědčoval. Rychlý vstup a vedení 5:0. Jenže soupeř nás zaskočil zónovou obranou, kterou praktikoval bezmála 35 minut utkání. V prvním poločase to pro nás byla nepřekonatelná překážka. Hráli jsme příliš profesorsky, pomalý přechod do útoku a v postupném útoku příliš mnoho driblinku. Vše voda na mlýn domácím, kteří chodili do rychlých protiútoků a jednoduše skórovali. V poločase jsme prohrávali o 20 bodů a utkání se zdálo být rozhodnuto. Nicméně jsme nesložili zbraně. Zlepšili jsme celkový projev, bojovnost a přechod do útoku. Po 2 minutách třetí čtvrtiny jsme šňůrou 6:0 domácí vyplašili. Během třetí čtvrtiny jsme stáhli rozdíl ve skóre až na 10 bodů, což bylo také cílem. Druhá půlka rozdílu zbyla na čtvrtinu poslední. Tam už nám bohužel docházely síly. Někdy zoufale a někdy naprosto bez přípravy a ukvapeně končily naše útoky. Konečné skóre odpovídá dění na hřišti. Opět vynikající fanoušci obou družstev vytvořili nádhernou kulisu mládežnického basketbalu.

Po venkovních utkáních je série vyrovnaná 1:1 na utkání. Na konci dubna přivítáme Nymburk na domácí palubovce, kde budeme chtít využít domácího prostředí. Doufáme, že na obě utkání bude minimálně stejná atmosféra. Sokolí let!