Datum a čas konání: 20.4.2024 15:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Horník, Balog

Přišli jsme – vyhráli jsme – postoupili jsme!

V uplynulém víkendu se hráči týmu U14 zúčastnili kvalifikace o ligu U15 pro nadcházející sezónu. Účast v lize patnáctek byla naším sezónním cílem. Jelikož se nám nepodařilo po základní části postoupit do extraligy U14 a kvalifikovat se tak přímo, byly pro nás tyto víkendové zápasy stěžejní, čemuž odpovídala také příprava, která směřovala právě ke kvalifikačnímu turnaji. Turnaj se odehrál v našem domácím prostředí na Sokole v Žitné, kde byli našimi soupeři bratři z Vyšehradu, Kunratice DDM P10 a BK Chomutov.

Sokol Pražský - Sokol Vyšehrad

127:35

(35:6 60:12 92:26)

Stejně jako v celé sezóně jsme se chtěli prezentovat aktivní hrou v útoku vycházející z agresivní nátlakové obrany. S touto taktikou jsme nastoupili k prvnímu utkání s Vyšehradem, kde se nám náš styl hry vyplatil a od prvních minut zápasu jsme diktovali tempo hry. Postupně se náš náskok zvyšoval a v poločase jsme vedli již 50 bodovým rozdílem. Druhý poločas kluci rozhodně nevypustili a pokračovali v nasazeném tempu až k celkovému skóre 127:35.

BK Kunratice DDM P10 - Sokol Pražský

31:104

(5:28 13:56 22:83)

Po krátké pauze a lehkém obědu jsme k dalšímu zápasu vyzvali hochy z Kunratic. Výšková převaha byla jasně na straně soupeře.Té se však naši kluci nezalekli a do zápasu nastoupili bez respektu. S většími a mohutnějšími hráči se dokázali popasovat a naopak rychlou hrou soupeře přeběhat. Diváci celý zápas mohli sledovat dominanci Sokolíků, kteří bez větších problémů dovedli i druhé utkání do vítězného konce.

BK Chomutov – Sokol Pražský

39:115

(12:25 19:60 32:83)

K závěrečnému utkání turnaje s BK Chomutov jsme nastoupili v neděli na pravé poledne. Po předešlých zápasech jsme měli zajištěný postup do předsevzaté ligy U15. Přes tento fakt jsme nechtěli poslední zápas jen odehrát, ale všem ukázat, že náš postup je zasloužený. Až na úvodní tři minuty, kluci plnili na 100 % pokyny z lavičky a opět nadělili soupeři přes 100 bodů.

Uplynulý víkend byl reflektorem tvrdé práce na trénincích, kvality týmu a jeho zlepšování se v průběhu sezóny. Všechny hráči zaslouží pochvalu za týmovou hru, přechody do rychlých protiútoků a zodpovědnou agresivní obranu. Je vidět, že práce týmu má smysl, a že se posouváme vpřed. Již nyní se těšíme na porovnání sil s extraligovými týmy v příštím roce.

Na závěr děkujeme všem hráčům i rodičům za úspěšně zakončenou basketbalovou sezónu 2018/2019.