Oktoberfest turnaj v Mnichově

Junioři mají za sebou další herní test. Tentokrát již tradičně vyrazili na turnaj do Mnichova, který pořádala německá basketbalová akademie IBAM Munich. Po zkušenosti z minulých let jsme očekávali kvalitní turnaj a nemýlili jsme se. Už při sledování prvního zápasu Bayer Mnichov vs S.Oliver Würzburg jsme viděli rozdíly oproti českému pojetí basketbalu. Velká dravost a tvrdost byla součástí hry obou týmů. K tomu se ještě přidaly jiné somatotypy hráčů než máme my. Věděli jsme tedy, že nás nebude čekat nic lehkého.

Sokol Pražský vs IBAM Munich 78:93

Pořádající tým nás od úvodu zaskočil svou tvrdostí, dravostí a především přímočařostí při hře do koše. My jsme jim první čtvrtinu vůbec nebyli schopni konkurovat na naší obranné polovině.Obdržených 29 bodů za 10 min mluví za vše. Většinu bodů jsme navrch dostali z “dvojtaktových cvičení” a nebo po útočném doskoku. V útoku jsme hráli slušně. Měli jsme rychlý přechod na útočnou polovinu a dobře řešili situace 1na1. Přesto první čtvrtina skončila v náš neprospěch 18:29. V druhé části jsme trochu obranu zlepšili, ale přesto jsme stále měli problém s řešením pick and rollu, výpomocí ze slabé strany a především zastavením rozběhnutého hráče s míčem. Stejně jsme pokračovali i ve třetí čtvrtině. V poslední čtvrtině jsme se s vědomím, že můžeme velice lehce od soupeře dostat nepopulární stovku, pokud nezačneme bránit, vzchopili a začali bránit “německým způsobem”. Najednou jsme začali být úspěšní, v útoku jsme stále hráli jednoduše a aktivně a díky tomu jsme poslední čtvrtku vyhráli a hlavně jsme si dokázali, že pokud bysme takto bránili celý zápas, tak jsme s IBAM hráli naprosto vyrovnaný zápas

Sokol Pražský vs S.Oliver Würzburg 70:71

Druhý den jsme nastoupili proti podobnému týmu jako IBAM. Od úvodu nás soupeř přehrával pod košem, kde měl jasně fyzicky navrch. My jsme snad snažili s hráči rvát, ale přesto jsme “hořeli” na doskoku. V útoku jsme pokračovali v rychlých přechodech a rychlé hře na koš. V druhé čtvrtině jsme zlepšili obranu a díky tomu jsme ještě lépe vyráželi do smrtících protiútoků a pomalu jsme vedení překlápěli na svou stranu. V druhé části třetí čtvrtiny jsme však vypadli z role. Přestali jsme důrazně bránit a soupeř nás přehrával jednoduchými kombinacemi do vymezeného území. My místo, abychom se snažili zlepšit obranu, tak jsme se snažili spasit naši hru útokem. Volili jsme zbrklé a nepřipravené střely a soupeř se po zásluze dostal do vedení. V poslední čtvrtině jsme se na soupeře opět dotáhli a hrála se vyrovnaná koncovka. My jsme měli poslední střelu na vítězství. Vše jsme správně zahráli, jen bohužel střela nepropadla obroučkou a tak mohl slavit vítězství soupeř.

Sokol Pražský vs Mitteldeutscher 72:35

Do nedělního zápasu jsme brzy ráno jako minulý rok nastoupili proti týmu z Weisenfelsu. V úvodní čtvrtině jsme hráli velmi slušně a získali jsme jí tak 22:4. Soupeř neměl co nabídnout, i když předešlé zápasy na turnaji neodehrál vůbec špatně. My jsme bohužel časem začali soupeři přistupovat na jeho hru a najednou jsme opět postrádali nějakou agresivitu na své obranné polovině. V útoku jsme začali působit zbytečně chaoticky. Přesto jsme zápas dovedli do přesvědčivého konce

Na turnaji pro nás byli velmi přínosné první dva zápasy. Kvůli těmto zápasům mělo velký význam na turnaj jet a věřím, že nás opět posunou dál v naší přípravě. Jsem rád, že jsme se chvilkami dokázali vyrovnat pověstné německé houževnatosti, i když jsme na jejich podkošové hráče fyzicky ztráceli.

I když zatím výsledkově navenek v přípravě ztrácíme, tak výsledky v přípravě jsou naprosto nedůležité. Důležitý je výkon, který se stále zlepšuje.Skládáme v součastnosti nový tým a kluci pomalu zjišťují, co od sebe mohou čekat.