Datum a čas konání: 20.4.2024 15:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Hošek, Horník

Dvojzápas s Nymburkem 1:1

Hráči U14, kteří se stále potýkají s početnou marodkou, odehráli dvě utkání proti papírově jedinému vyrovnanému soupeři v podzimní části žákovské ligy

Na pátečním tréninku bylo k dispozici 7hráčů, takže příprava na jediné vyrovnané zápasy podzimu nic moc. Přesto byli kluci v úvodu utkání v Nymburce lepším týmem, bohužel nebyli schopni dát v prvních 6ti minutách koš i z volných pozic, takže skóre bylo 4:3. Proti hodně organizované hře soupeře na kategorii U14 jsme neměli problémy v obraně 5na5, ale velké problémy nám dělalo celoplošné zdvojování soupeře, kterému jsme naházeli obrovské množství míčů přímo do rukou a darovali tak velké množství jednoduchých zakončení. To vedlo k poločasovému stavu 48:27 pro Nymburk. Po poločasové poradě přišlo lepší vnímání těchto situací, stále však byl náš velký limit přesnost a síla přihrávek, přesto jsme soupeře lehce stahovali (začátek 3.čtvrtiny 63:50). Poté jsme však odpadli fyzicky a odešli s debaklem 93:60.

Ba Nymburk - Sokol Pražský 93:60 (16:9, 48:27, 62:43)

Před nedělní domácí odvetou jsme si zopakovali teorii jak na soupeře a věřili v kouzlo domácího prostředí. Kluci pak teorii převedli na hřišti v praxi a už nekupili tolik chyb a po sérii krátkých přesných přihrávek naopak řešili jednoduché přesilové situace. Od půlky druhé čtvrtiny jsme přidali velmi doboru týmovou obranu a úsekem 26:3 otočili vývoj utkání. I přes problémy s fauly v poslední čtvrtině, kdy se nám vyfaulovali 4hráči a další 2byli v ohrožení (což by nás nutilo utkání dohrávat ve čtyřech) jsme dokráčeli k zaslouženému vítězství. Nadstandartní výkony předvedli Kosťa (31bodů, TH 23/13) a Mára (15bodů, spousta doskoků a konečně i bloků :)

Sokol Pražský - BA Nymburk 97:84 (17:22, 51:36, 74:58)

Kluci v utkáních znovu objevili své slabiny (přihrávky, technika a úspěšnost zakončení z krátké i dlouhé vzdálenosti a agresivita v soubojích 1/1) na kterých můžeme v klidu do Vánoc pracovat. Od ledna nás pak čeká tvrdá konfrontace v každém utkání extraligy.