Na Moravě bez úspěchu

Junioři mají za sebou další zápasy extraligy. Opět cestovali na půdu soupeřů. Tentokrát jeli až do Ostravy a Prostějova. V obou odešli poraženi větším bodovým rozdílem. V sobotu prohráli se Snakes Ostrava 87:57. V neděli podlehli Prostějově 87:58

Snakes Ostrava vs Sokol Pražský 87:57

Před víkendem bylo naším cílem zlepšit práci na obranné polovině. Hned od úvodu jsme ale opět začali dostávat laciné koše z nájezdu, když jsme nezastavovali soupeřův první krok a pozdě si vypomáhali ze slabé strany. V útoku jsme zběsile hráli 1 na 1 a zakončovali jsme z nepřipravených pozic a tlačili jsme se do těžkých zakončení. Postupem času jsme konečně začali v obraně lépe pracovat. V útoku jsme stále ale hledali (nebo spíš nehledali) a dali jsme tak soupeři šanci  na několik bodových šňůr, kterými nám neustále odskakoval a rozhodl o jasném vítězství. Poslední čtvrtinu už jsme zbytečně jen “dohrávali”.

Prostějov vs Sokol Pražský 87:58

S Prostějovem jsme první čtvrtinu odehráli vyrovnanou partii. V druhé čtvrtině nám soupeř začal odskakovat díky naší zbrklosti a ztrátám. V obraně jsme ale po dlouhé době dokázali být kompaktní a správně jsme si vypomáhali. V závěru čtvrtiny jsme dostali zbytečnou trojku a soupeř nám odskočil na poločasových 38:29. Konečně jsme si mohli říct v šatně, že jsme po dlouhé době odehráli vcelku slušný poločas.

Bohužel v úvodu druhého jsme se vrátili do “starých” kolejí. V útoku jsme hráli sobecky bez jakéhokoliv pohybu míče a hráčů bez míče. Soupeř navýšil rozdíl skóre přes 20 bodů a bylo po zápase. A my jsme opět jen svěsili hlavy.

Po osmi zápasech se krčíme na dně extraligové tabulky. Nyní nás však čekají 4 zápasy do konce kalendářního roku, které chceme a potřebujeme vyhrát. Budeme však potřebovat zlepšit náš herní projev na obou polovinách hřiště. Každý bychom měli začít v první řadě u sebe!