U14 v našlapaném programu výsledkově obstáli

Vzhledem k překládání zápasů z důvodu prázdnin a nemoci soupeřů nás čekali v rozmezí úterý-pátek hned 3utkání, dvě z nich navíc na hřištích soupeřů. Utkání jsme zvládli s bilancí 2výher a jedné porážky a držíme se tak nadále v horní čtyřce extraligové tabulky.

České Budějovice - Sokol Pražský 85:55 (25:12, 40:24, 63:45)

Do utkání v Budějovicích proti loňským mistrům republiky jsme nastoupili aktivně a ujali se vedení 8:2. Poté se však zřejmě projevil náš tréninkový výpadek a vyklidili jsme prostor na hřišti. Velmi špatně jsme bránili a v útoku hráli pomalu a nedůrazně. Když jsme navíc neproměnili řadu šoupáků, tak o vítězi nebylo po většinu utkání pochyb. Myslím, že soupeř byl rozhodně hratelnější, než je konečný výsledek. Utkání jsme ale aspoň využili k rozeběhnutí se po kratší pauze několika hráčů (nemoci+hory).

Sojky Pelhřimov - Sokol Pražský 49:65 (12:21, 18:32, 36:55)

V utkání s Pelhřimovem jsme zlepšili oproti utkání v Budějovicích obranu a získali dost míčů. Nebýt dvou chyb v závěru 1.čtvrtiny, tak jsme se ujali vedení 21:8. Náš pohyb a energie na hřišti byl ale poměrně laksní, takže ani situce 2na0 ještě nevedla k jasnému koši, takže se soupeř po celé utkání držel na dostřel 10-20ti bodů. Hráči sami svůj výkon po utkání označili za líný, bez energie, bojovnosti a vzájemné podpory, jak se později ukázalo mohla za tím být i počínající nemoc některých z nich.

Sokol Pražský - BA Nymburk 84:66 (24:18, 49:26, 71:37)

Do utkání s Nymburkem jsme nastoupili bez několika nemocných hráčů. Přesto jsme se na domácí palubovce semkli a předvedli oproti venkovním utkáním velmi kvalitní výkon. Tedy po 30minut utkání, kdy jsme tlačili na hráče soupeře a získali hodně míčů v obraně. V útoku jsme pak hráli pohledně kombinačně a týmově, což vedlo ke stavu 71:37 po 3čtvrtinách. V té poslední už nám asi v omezené sestavě došli síly, ale hlavně jsme začali hrát příliš individualisticky a sobecky v útoku a velmi vlažně v obraně bez návratu po ztrátě míče. Zbytečně jsme tak dovolili soupeři zkorigovat výsledné skóre, nicméně o celkovém vítězství jsme naštěstí rozhodli  již dříve.

Hned příští víkend 15. a 16.2. nás čekají další domácí utkání proti Ústí nad Labem a BŠ Praha, tak věřím, že se nám podaří vyprázdnit marodku a přidáme další dva kvalitní výkony na domácí palubovce.