Vstup do sezón nakonec úspěšný

Vstup do sezony 1.ligy mužů nebyl pro slabé povahy. Kdo čekal jasný zápas, musel být nemile překvapen. Vyšehrad se prezentoval dobrou hrou, kdy využíval naše vyšší hráče ke hře 1na1. Když se naše obrana začala zlepšovat, Vyšehrad proměnil několik těžkých střel za 3 body a výsledkem toho bylo poločasové skóre 34:36. Poločasová přestávka byla i přes nepříznivý vývoj utkání v poklidném duchu, protože bylo potřeba hráče uklidnit a podpořit jejich víru v sama sebe, že máme sílu zápas dovést do vítězného konce. I přes další nepovedenou čtvrtinu, tým ukázal velký charakter a opřel se o svou fyzickou kondici. V poslední čtvrtině jsme zagresivnili hru v obraně a jednoduchými koši získal sebedůvěru, což mělo za důsledek, že v posledních 4minutách bylo na hřišti pouze jednou družstvo. Konečný výsledek 73:56 v náš prospěch, byl pro domácí až příliš krutý.

Zápas nám ukázal, že je stále na čem v tréninku pracovat a že směr kterým se tým pod vedením Pavla Budínského vydal, je dobře nastaven ale bude chtít ještě čas, než si ho hráči osvojí a budou v něm zaběhlí.

Pavel Budínský- „Osobně jsem moc rád za výhru v nové sezóně, navíc na půdě Vyšehradu, který předvedl velmi dobrý výkon v domácím prostředí. Z naší strany ten výkon nebyl úplně optimální, chyběla nám lehkost a produktivita, ale vydrželi jsme pracovat až do klíčové poslední čtvrtiny, kdy jsme převrátili vývoj v náš prospěch a urvali výhru. Celý zápas jsme odehráli ve velké intenzitě s velkou vůlí a přesto, že to nebylo z naší strany úplně ideální, jsem osobně s výsledkem spokojen.“

Další domácí zápas nás čeká již tento pátek 24.9. na domácí palubovce proti Sokolu Písek. Přijďte nás podpořit na Sokol Pražský od 19:30. Oproti předchozím rokům se můžete těšit na novinky v podobě občerstvení, poločasové soutěže, možnosti zakoupení celosezónní permanentky a mnoho dalšího. Těšíme se na Vás!