Domácí hřiště jsme neudrželi

Pro hráče U17 o uplynulém víkendu konečně začala extraliga. Na domácí palubovce jsme postupně přivítali BA Spartu a Lokomotivu Plzeň.

Air Jordan Shoes Outlet

Sokol Pražský : BA Sparta 81:72

Po rozšíření extraligy U17 na 16 týmu byla právě Sparta jedním z družstev, který do extraligy postoupil. To ale neznamená, že by se jednalo o slabšího soupeře, což Sparta potvrzovala od prvních minut. I přes naše dvouciferné vedení se nejednalo o lehký zápas, kde bychom měli něco jistého. Sparta se nenechala zlomit ani poločasovým skórem 47:32 a bojovala až do konce. Naštěstí jsme i přes ne příliš kvalitní výkon udrželi domácí halu a připsali si první vítězství.

Sokol Pražský : Lokomotiva Plzeň 81:85

V neděli se jednalo o úplně jiný zápas z naší strany. Sice jsme klasicky špatně vstoupili do začátku utkání, kdy jsme zapomínali na hráče v rychlém protiútoku a nechali Plzeň jednoduše skórovat, ale naše hra se postupně zlepšovala. Ve druhé čtvrtině jako by prvních 8minut na hřišti byli jenom naši kluci a postupně si vybudovali až 16 bodové vedení. Bohužel poslední dvě minuty jsme lehce vypustili a nechali soupeře upravit skóre na poločasový stav 49:37. Začátek druhého poločasu a opět naše volnomyšlenkářství, vše půjde samo, nemusíme bránit, stačí to udělat jen na půl…. Odměnou nám bylo prohraná čtvrtina a hlavně najednou pánem na hřišti byla Plzeň. I přesto že jsme pak opět zapnuli, byla to Plzeň, které v závěru padly důležité střely a zaslouženě vyhrála.

Z prvního kola máme domácí bilanci 1:1 což po posledním přípravném turnaji se může zdát jako dobrý výsledek, ale nám to rozhodně nestačí! Bohužel se nemůžeme pořádně sejít na tréninku z důvodu nemocí, zranění a dalších věcí, což nám na začátku soutěže určitě na pohodě a sehranosti nepřidává.

Další kolo nás čeká výjezd na horkou jihočeskou půdu do Jindřichova Hradce proti místní GBA a na palubovku Písku.