Wroclawski klub koszykówki

Ano přesně sem, konkrétněji přímo do polské Wroclawi, zamířila kategorie U13 na svůj první turnaj Centrální evropské juniorské basketbalové ligy neboli CEYBL, kde obsadili 3. místo.

Po velmi brzkém vstávání jsme v pátek vyrazili společně autobusem na očekávaný těžký turnaj. Hned v prvním zápase jsme se potkali se silným soupeřem z Děčína a nezačali jsme špatně, první čtvrtinu jsme prohrávali pouze o 11:17. Soupeř nám v minulosti dokázal, že je zkušenější, hráče a jejich dovednosti známe, bohužel naše zbytečné ztráty nás srážely do kolen. Nedokázali jsme využít výškové převahy a nechávali jsme soupeře lehce zakončovat, aniž bychom využili možnosti faulovat, abychom soupeře zastavili. Jediný kredit v bojovnosti zasloužili Miky a Vojta.

Po obědě jsme odehráli ještě jedno utkání, a to s rakouským týmem HAKRO Merlins Crailsheim. Už při pohledu na soupeře při rozcvičování nám naznačovalo, že bychom měli v tomto utkání zvítězit. Soupeř byl sic menšího vzrůstu, ale velmi běhavý a urputný. Tomu nasvědčuje i to, že náš 23 bodový náskok dokázali do poločasu téměř srovnat. V tento moment jsme si vybrali slabší chvíli, možná i díky pěti hodinové cestě, brzkému vstávání a celkové únavě. Konečná výhra o 11 bodů byla doslova vydřená.

Druhý den v sobotu jsme hráli až od 12.30, tak jsme dopoledne využili k návštěvě centra města. Cílem bylo staré trhové náměstí Rynek. Asistent realizačního týmu JZ navrhl skvělou výzvu. Ve Wroclavi se nachází cca 350 bronzových trpaslíků, kteří jsou historickým symbolem odporu proti bývalému režimu. Ten, který bude mít nejvíce selfie pidimužík + hráč získá odměnu. Došli jsme na Rynek, tam byla 20 minut přestávka. Dále jsme měli v plánu podívat se na most/ lávku Penitent spojující věže kostela s. Máří Magdalény ve výšce 45 metrů. Abychom se dostali na jednu z nejzajímavějších vyhlídek ve Vratislavi museli jsme zdolat 247 schodů ! Ale byl to zážitek! Největší počet trpaslíků po rozstřelu TH získal Bůďa!

Rychle zpátky do haly, kde nás čekal polský soupeř Zielona Góra. Od začátku utkání jsme se nedokázali dostat do tempa, žádná aktivita, žádný náboj, jako bychom nechtěli vůbec vyhrát. Po důraznější domluvě k hráčům o poločase, který jsme prohrávali o 3 body, jsme začali bojovat a pomalu, opravdu pomalu se dostávat do tempa. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 15:2 a to rozhodlo (Tobi v závěru TH 4/4). Tady se také projevili hráči, kteří se nedokážou poprat s nedobrým výsledkem a vymlouvají se na všechny jiné okolnosti než na to, aby hledali chybu u sebe, anebo své chyby napravily například v obraně.

Po obědě a odpočinku jsme nastoupili k nejtěžšímu soupeři domácím WKK. Je to jeden z polských klubů, který má velké úspěchy, děti nabírají do sportovních ZŠ, takže basketbal místo tělocviku a velmi výběrový klub. Soupeř byl velmi těžký, a to nejen proto, že byl bojovnější, vydrilovanější, fyzicky zdatnější, ale především ve všech herních činnostech důraznějších. V dohrávání situací vždy byli o krok vpředu. Tomu nasvědčovalo i nepříznivé konečné skóre.

V neděli ráno po snídani zabalit a nastoupit k poslednímu utkání proti polskému týmu Turów Zgorzelec. Pokud jsme chtěli obsadit 3. místo, tak jsme museli vyhrát. Soupeře jsme nakonec zdolali o 20 bodů, ale v utkání bylo opět strašně moc chyb a ztrát. Hráči se

rychle zbavují míče, místo důrazného zakončení s faulem. Příležitost dostali všichni hráči a každý ví na čem zapracovat.

Závěrem. Obrovské herní zkušenosti!!!!! V PP v Praze s výhrami o 40 a více bodů si sice kluci hezky podávají míč, ale ničemu jinému se nenaučí. Tvrdá obrana, krytí míče a k tomu založit útok a komunikovat, tvrdě doskakovat, poprat se s neodpískanými zákroky s tím vším jsme se potkali. A to je také cesta ke zlepšení se jednotlivých hráčů.

Nejlepším hráčem z našeho týmu a oprávněně se stal Miky Kohoutek.

Výsledky, statistiky, videa, fotky a pozápasové tiskovky najdete zde.

Celý víkend jsme si skvěle všichni užili a VELKÉ díky našemu realizačnímu týmu Jirkovi a Jírovi. Kluci díky byli jste báječní a vaše zpravodajství nemělo chybu