Poslední zápasy základní části se kadetům nepovedly

Poslední zápasy jsme odehráli sice na venkovních palubovkách ale všechny v rámci Prahy. Ve středu 5.1. jsme zavítali na Folimanku, ve čtvrtek do Stodůlek kde má domácí hřiště BA Sparta a v neděli jsme pražský trip zakončili v Jenči proti domácím BŠ Tygři Praha.

Skeleton Watches

Sokol Pražský : USK Praha 56:87

Na Folimance jsme nastoupili nezvykle ve středu od 15:00 a nebyl to pro nás šťastný termín. Hráči jakoby nebyli schopni přepnout ze školních lavic na basketbal, a dříve než jsme se rozkoukali bylo po zápase. Náš vstup do zápasu byl přímo hororový, kdy jsme snad první 3 minuty nevyslali střelu na koš… Soupeř se tak dostal okamžitě do vedení 0:11 a tento náskok se nám již nepodařilo dohonit, ba naopak. Soupeř diktoval tempo utkání, a do poločasu si vypracoval náskok 33 bodů. Vstup do druhého poločasu byl ve znamení naší zlepšené hry, ale všechny neutrální míče měl bohužel soupeř, a to nás stálo možnost zápas více zdramatizovat. Soupeř vyhrál zaslouženě a my měli nad čím přemýšlet před dalším zápasem na BA Spartě.

Sokol Pražský : BA Sparta Praha 64:40

Již další den jsme nastoupili k dalšímu zápasu a to na půdě Sparty. I přesto, že je soupeř poslední v tabulce a neměl doposud žádnou výhru jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Opticky jsme byli od první minuty jasně lepším týmem, ale neproměňování košů z pod koše a velký počet ztrát zapříčinilo to, že soupeř byl po první čtvrtině na dostřel. (17:11) Místo toho abychom v zápase proti Spartě získali sebedůvěru do dalších utkání, zápas si užívali a dělali správná rozhodnutí v útoku, tak jsme se celým zápasem protrápili. Jediné pozitivní na tomto zápase bylo vítězství a dva body do tabulky.

Sokol Pražský : Tygři Praha 66:76

Poslední zápas první části soutěže jsme odehráli v Jenči. Od první minuty se jednalo o vyrovnaný zápas a obě mužstva předváděla bojovný výkon. Bohužel jsme to postupem času byli my, kdo začal prohrávat o pár bodů. Bohužel proti lepším soupeřům nám už nestačí pouze jedna příhra a hra 1na1, ale musíme se dostat více do pohybu a začít lépe spolupracovat v útoku. Ve třetí čtvrtině nám začal soupeř více odskakovat a zdálo se že již nenajdeme síly ke zdramatizování zápas. Opak byl ale pravdou. Po timeoutu se nám podařilo proměnit dva útoky po sobě a hráči najednou ožili, jak kdyby je někdo polil živou vodou. Ze ztráty -15 jsme se dostali až na rozdíl jediného bodu, ale to bylo z naší strany maximum. V útoku prišly dvě nevynucené ztráty a soupeř nám opět odskočil a uklidnil se.

.

.

.

Těmito zápasy pro nás skončila první část soutěže U17. Z té jsme sice neprošli mezi nejlepších 8 mužstev v ČR, ale to neznamená že se nemůžeme probojovat do play off a bojovat v závěru sezóny třeba i o final four. V nadcházejících dvou měsících nás čekají zápasy s týmy: Basket Brno, BK Pardubice, BK Snakes Ostrava a BCM Orli Prostějov. Pouze s těmito týmy odehrajeme zápasy systémem doma, venku a v těch se rozhodne, jestli se probojujeme do předkola play off. Co je ale ještě důležitější, aby se zlepšovala naše hra a byl během sezóny vidět posun a progres. Proto musíme dál makat a zlepšovat se jak individuálně tak týmově – a prostor je obrovský  .