Ještě jsme ve hře!

Starší žáci měli perný program. Během 4 dnů absolvovali tři zápasy extraligy U15. Ve dvou z nich dokázali vyhrát a v jednom odešli poraženi. Zejména vítězství proti Pardubicím je stále ještě drží ve hře v boji o účast na MČR.

BK Beroun vs Sokol Pražský 52:107 (19:19, 36:46, 41:79)

Do zápasu s posledním celkem tabulky jsme vůbec nevstoupili šťastně. První čtvrtinu jsme se v útoku spíše seznamovali s menšími rozměry hřiště školní tělocvičny a v obraně jsme byli velmi laxní a všude o krok pozdě. Ještě v 18. minutě zápasu jsme prohrávali. Pak už jsme konečně zapnuli a několika rychlými protiútoky či lehkým vykombinováním soupeře v obraně jsme udělali šňůru 13:2. Nicméně do šaten jsme nešli s lehkou hlavou. V druhém poločase jsme konečně začali bránit agresivně a nutili tak soupeře k chybám, které jsme úspěšně a rychle trestali. Díky tomu jsme se chytli i v postupném útoku a dokázali jsme si připravit kombinacemi dobré střelecké pozice, které jsme se slušnou úspěšnosti proměňovali. Soupeř tak pomalu odpadal a my jsme herně až do závěru zápasu předváděli exibici. Takto sebevědomě a agresivně ale musíme hrát i se silnými soupeři!!!

audemars piguet replica

Sršni Písek vs Sokol Pražský 94:58 (28:17, 55:30, 75:38)

Do nedělního zápasu jsme dobře vstoupili a na začátku druhé minuty jsme vedli 6:0. To ale bylo VŠE, co jsme tento zápas předvedli!!!Pak už se přes nás hnal žlutočerný uragán, který nás naprosto srovnal se zemí, i když jsme jim v tom byli více než nápomocní, a my jsme jen ustrašeně očima ukrajovali čas z časomíry do konce zápasu. Nebyli jsme schopni jakkoliv zabrzdit soupeřův rychlý protiútok. V obraně jedna na jedna jsme naprosto propadli, když si mohl najet kterýkoliv písecký hráč prakticky kdykoliv a pokud si lehce nezakončil sám, tak následným vyhozením nás v rotaci roztočil jako na nepovedeném kolotoči na matějské pouti. Možná někdo čekal, že se třeba aspoň trochu zmátoříme v druhém poločasu, ale náš výkon byl ještě horší. Naštěstí trenér soupeře dal velkou šanci zahrát celé své lavičce, takže aspoň poslední čtvrtina byla trochu bodově vyrovnaná. My jsme se ale naším výkonem spíše těšili po závěrečném hvizdu na úprk do šatny a rychlý návrat do Prahy.

Sokol Pražský vs BK Vividbooks Pardubice 78:72 (17:21, 42:40, 61:54)

V úterý nás čekali v dohrávce Pardubice, tedy soupeř, který nás porazil v posledním měření sil o 27 bodů. Obě družstva vstoupila do zápasu velmi aktivně a hrál se rychlý a útočný basketbal. My jsme opět měli problémy při obraně jedna na jedna a zamezit tak soupeři jednoduchý nájezd ke koši. To se ale postupem času zlepšilo. V útoku jsme si po dokázali dobře přihrát míč a hlavně vcelku úspěšně přecházet soupeřův pressing. Přesto soupeř byl o nějaký bod před námi. Závěr poločasu ale patřil nám a vedli jsme tak o jeden koš. Třetí čtvrtina byla naše. Prvních 8 minut jsme vyhráli 17:6 a udělali tak hlavní krok k vítězství v zápase. Čtvrtá čtvrtina už byla spíše o boji. Nám trochu začaly docházet síly a začali jsme tak kupit zbytečné chyby jak v útoku, tak v obraně. Po time outu jsme se trochu uklidnili, ale i tak se bojovalo o každý míč. Když nás soupeř dokázal dotáhnout, tak jsme mu zvládli opět odskočit a nakonec tak dovézt zápas k potřebnému vítězství.

Rolex Replica Watches

Komentář trenéra: „V zápase s Berounem nám k drtivému vítězství defacto stačilo 22 minut hry. Opět se ukázalo, že jsme hodně mentální tým. Silných soupeřů se většinou zalekneme, ale se slabými soupeři bychom se pak přetrhli a dokážeme hrát jako „z partesu“.

Zápas s Pískem se mi i s odstupem několika dní stále nehodnotí dobře. Opět jsme předvedli jedno z trapných představení, za které bychom se měli akorát pořádně stydět a takový výkon není hodný extraligového družstva! Opět se tak potvrdilo, co jsem zmiňoval u zápasu s Berounem.

Zápas s Pardubicemi naopak hodnotím pozitivně. Velmi nám pomohlo opětovné zapojení mladších hráčů do týmu, kteří nás dokázali strhnout k větší bojovnosti. Jsem také rád, že jsme po dlouhé době ukázali, že pokud chceme, tak jsme schopni statečně ubránit hru jedna na jedna, s čím neustále bojujeme skoro každý zápas. Sice jsme udělali velké množství chyb díky naší roztěkanosti, ale kluci si konečně dali chvilkami ve svých hlavách říct a byli tak koučovatelní. Věřím, že si z tohoto zápasu odnesou to správné, co mají, protože do závěru extraligy zbývá již jen dva týdny.

Zároveň vítězstvím nad Pardubicemi jsme si ještě udrželi šanci na kvalifikaci na MČR. Musíme však poslední čtyři zápasy zvládnout lépe než náš soupeř z Pardubic, případně Sršni Písek. Závěr sezóny tak bude hodně o naší mentální připravenosti, která ale nepatří mezi naše nejsilnější stránky. Třeba ale překvapíme! Bude to hodně o klucích, jak se k tomu postaví, a co proto budou chtít udělat (nejen slovy). Snad si to srovnají v hlavách!

Většinu zápasů budeme hrát doma, a proto pevně věříme, že nám může pomoct i domácí prostředí a diváci, takže VÁS velmi rádi uvidíme a uslyšíme v hledišti!"