Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

V Ostravě vytěženy dvě výhry

Kadeti mají za sebou nejdelší výjezd v letošní extralize do Ostravy. V sobotu porazili po tuhém boji Snakes Ostrava 85:80 a v neděli si připsali „povinné“ vítězství nad oslabenými NH Ostrava 81:58.

Snakes Ostrava vs Sokol Pražský 80:85 (20:25, 37:40, 63:62)

Už před zápasem jsme si byli vědomi toho, že to nebude vůbec jednoduché utkání. V prvním našem letošním měření sil jsme totiž soupeře porazili jen díky jeho žalostné střelbě. Tentokrát však hrál na domácí koše a také to bylo poznat. Do zápasu oba týmy vstoupily nabuzeně a útoky jasně přehrávaly obrany. Nás drželo velmi slušné procento při zakončení z podkoše. Měli jsme však problémy ubránit soupeřovo klíčové hráče, i když jsme se na to před zápasem připravovali. Poločas proto byl naprosto vyrovnaný. Třetí čtvrtina nám nevyšla úplně podle představ. Soupeř proměnil několik střel z dlouhé a střední vzdálenosti, protože jsme opět špatně a nedůsledně bránili a do poslední čtvrtiny šel s jednobodovým náskokem. My jsme v poslední čtvrtině zapnuli a několika koši po rychlém přechodu na útočnou polovinu jsme skórovali a přetlačili výsledek na naši stranu. V závěru se soupeř snažil faulovat. My jsme však trestnými hody potvrdili výhru.

Statistiky z utkání SP vs Snakes Ostrava

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Prokůpek 2. Krystlík 3. Manas

NH Ostrava vs Sokol Pražský 58:81 (21:25, 35:43, 44:63)

V neděli jsme nastoupili proti družstvu z konce extraligové tabulky, které bylo navrch oslabeno o několik svých hráčů ze základní rotace. Mělo se tedy jednat o „povinné“ vítězství. Začátek z naší strany byl však tristní. Náš přechod byl pomalý, v útoku jsme si nebyli schopni přesně přihrát nebo jsme si přihrávky dávali pozdě a především náš výkon v obraně byl katastrofální. V druhé čtvrtině jsme obranu trochu zlepšili, ale útok byl stále mdlý a nebyli jsme schopni správně řešit nájezd, když k nám šli dva obránci soupeře. V poločase jsme se konečně namotivovali a už jsme se rozběhli do útoku. Bohužel stále měli někteří hráči tendenci se „udriblovat k smrti“. Nicméně jsme v druhé půlce zápasu ukázali větší basketbalovost a soupeř odpadl.

Statistiky z utkání SP vs NH Ostrava

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Manas 2. Burda 3. Hibala

Zápasy v Ostravě jsme zvládli. Máme však na čem pracovat..

Za 14 dní nás totiž čeká leader tabulky Sokol Písek v jejich nepříjemné Sršní aréně a my se na tento zápas budeme chtít kvalitně připravit!