Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Dorostenci první boje o záchranu v extralize nezvládli

Hráči U19 sehráli o víkendu zápasy s Kondory z Liberce a se Slavojem Litoměřice. V obou zápasech se jednalo o soupeře, se kterými přímo bojujeme o setrvání v extralize U19. Bohužel naši hráči tyto zápasy nezvládli.

Sokol Pražský : Kondoří Liberec 64 : 73

V sobotním zápase nás čekal soupeř ze severu a zároveň předposlední tým tabulky Kondoři Liberec. Bohužel v tomto zápase jsme hned od začátku tahali za kratší konec provazu a soupeř si po celé utkání držel mírný náskok. I přesto, že jsme si soupeřovy kombinace ukazovali snad 100krát, nebyli jsme schopni je v zápase vyřešit, a tak soupeř mnohdy jednoduše skóroval. My jsme naopak nebyli schopni trefit koš kdy střelba za tři body 4/26 byla velmi tristní, avšak trestné hody 10/20 byly snad ještě horší.

Sokol Pražský : Slavoj Litoměřice 58 : 79

Ani druhý den se nám vstup do utkání vůbec nepovedl, kdy jsme soupeře nechali jednoduše skórovat, nechávali jsme volné pozice za tři body a soupeř je neomylně trestal. Proto jsme ihned reagovali oddechovým časem.  Hra se náhle zlepšila a po první čtvrtině jsme byli dokonce ve vedení 22:18. I v následující čtvrtce jsme si drželi mírný náskok, ale soupeř posledními 2útoky srovnal poločasové skóre na 37:37. I přesto že jsme si o poločase znovu řekli, jak budeme bránit soupeřova hráče Karlovského (v zápase 44bodů), k ničemu to nevedlo. Nástup do druhé poloviny byl srovnatelný se začátkem utkání. Opět 2 rychlé trojky soupeře+ jednoduché skórování hráče Karlovského, dostalo soupeře do vedení, na které jsme bohužel již nedokázali odpovědět. Za stavu 48:55 jsme neproměnili  4 trestného hody v řadě, které nás mohli vrátit do zápasu, a tak si soupeř dokráčel pro vítězství.

Po víkendu panuje velké rozčarování a především zklamání. Hráči nejsou schopni, splnit pokyny, které si v zápase řekneme, ochota především na obrané polovině porvat se o každý balón je na bodu mrazu. Pokud budeme k zápasům a především tréninkům přistupovat tak jako v novém roce, budeme mít ohromné problémy extraligu U19 na Sokole Pražském udržet.