Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Jedno vítězství od MČR v Písku!!!

Kadeti mají za sebou dva zápasy play off proti BK Synthesia Pardubice. V obou zápasech si připsali přesvědčivá vítězství 94:53 a 98:62 a jsou pouze jedno vítězství od jistoty účasti na MČR v Písku 12.-13.5.!!

Patek Philippe Replica Watches

Sokol Pražský vs Synthesia Pardubice 94:53 (14:16, 50:27, 74:42)

Do zápasu jsme chtěli vstoupit nabuzeni s cílem vytvářet maximální tlak na soupeře po celém hřišti. Bohužel od úvodních minut na nás však byla znát spíše velká nervozita. V obraně jsme byli oproti předzápasové poradě pasivní a umožnili soupeřům volné střely, které proměňovali a tím se chytli. Na nás byla patrná křeč. V postupném útoku nám chyběla trpělivost a utápěli jsme se v najíždění do zatažené obrany soupeře. Proto po první čtvrtině soupeř vedl a na nás byly znát velké rozpaky. V přestávce mezi čtvrtinami jsme se konečně nabudili a hlavně jsme si konečně v hlavách nastavili, že chceme hrát rychlý a agresivní basketbal. Výsledkem byl za prvních pět minut náš bodový úsek 20:0 a soupeři jsme definitivně odskočili. Druhou čtvrtinu jsme nakonec vyhráli v poměru 36:11. V druhém poločase jsme si řekli, že chceme pokračovat ve stejném výkonu. V úvodu se nám to dařilo. Bohužel po prostřídání a ubráním agresivity v obraně jsme z tempa vypadli. Poslední čtvrtina se už jen dohrávala.

Statistiky z prvního zápasu

Hodnocení hráčů: 1. Gottfried, 2. Burda, 3. Vilím

Sokol Pražský vs Synthesia Pardubice 98:62 (32:10, 55:32, 81:43)

Na rozdíl od sobotního utkání jsme do toho nedělního doslova vlétli. V šesté minutě jsme vedli 22:2. Nás bylo plné hřiště a Pardubice byly zakřiknuté. V druhé čtvrtině jsme chtěli pokračovat v nastoleném tempu. Bohužel nejspíš prostřídáním naše tempo opadlo a především jsme naprosto přestali týmově bránit. Každý hráč jen čekal, kdy bude moct vyběhnout do protiútoku a tak jsme přestali dohrávat hráče a soupeř nás začal převyšovat pod košem. V poločase byli hráči upozorněni na špatnou obranu a komunikaci mezi sebou. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšili naši hru a dobře posouvali míč a skórovali. Bohužel v poslední čtvrtině jsme propadli na obou stranách hřiště, protože jsme si nejspíš „v našich hlavách nastavili“, že bude brzy konec zápasu. Je to škoda si takovou poslední čtvrtinou zkazit dojem z předvedené hry!

Statistiky z druhého zápasu

Hodnocení hráčů: 1. Burda, 2. Gottfried, 3. Barac

Máme za sebou povedený víkend! Jsme jedno vítězství od našeho předsezónního cíle v podobě účasti na závěrečném turnaji čtyř nejlepších týmů letošní extraligy kadetů, které se letos odehraje v Písku (12.-13.5.).

Není však čas „usnout na vavřínech“. Naopak je potřeba naši práci v tréninkovém procesu ještě zintenzivnit!! Za necelý měsíc mám už po sezóně!!