Od pátku 10.5. do neděle 12.5. jsme na Sokole Pražském pořádali Mistroství ČR v basketbale starších žáků.

Poslední zápasy extraligy

30.04.2017 20.34 | matt | Kategorie: U15

Starší žáci SP vyrazili na své poslední dva zápasy základní části extraligy do nejvzdálenějších destinací, a to do Opavy a Ostravy. V sobotu s BK Opava odehráli velmi bídné utkání, v kterém po zásluze prohráli 90:77. V neděli se už o výsledek na Snakes Ostrava prali daleko lépe a zvítězili v koncovce 75:72.

BK Opava vs Sokol Pražský 90:77 (23:16, 49:36, 74:58)

Vstup do zápasu jsme měli stejný, jako nám utíkala cesta do Opavy. To znamená velmi pozvolně, ospale jakoby se nemohlo nic stát. Soupeř, který hrál o vše a musel hrát vabank, do zápasu vtrhl jako uragán. My, než jsme se rozkoukali po krásné opavské hale, tak jsme jasně prohrávali. Obrana nám nic neříkala a v útoku jsme byli opatrní, abychom se nedej bože někoho dotkli a již „tradičně“ jsme obstřelovali koš ze všech stran bez sebevětšího úspěchu. S naší obranou si první poločas nejlepší hráč soupeře Pavelek dělal trhací kalendář a do přestávky nám nastřílel 20 bodů. Po bouřce v kabině však ke zlepšení hry nedošlo, spíše naopak. Přesto v druhé polovině třetí čtvrtiny hráčům pomalu začalo docházet, že by s tím asi měli něco dělat.. Přidali jsme na agresivitě (nebo spíš jsme konečně začali být agresivní) a soupeře jsme dotahovali. Nicméně díky naší naivitě a nešikovnosti v zakončení a bídné obraně se žádný zázrak nekonal a nadšeně hrající domácí si výhru na rozdíl od nás zasloužili. Dostat 90 bodů je zároveň velká ostuda!!

Statistiky z utkání BK Opava

Hodnocení hráčů: 1. Trója, 2. Marek, 3. Soptík

BK Snakes Ostrava vs Sokol Pražský 72:75 (13:13, 29:31, 50:50)

V neděli nás čekal další soupeř, který také potřeboval nutně vyhrát pro jistotu účasti na MČR. My jsme tentokrát začali soustředěně a od první minuty se oba týmy přetahovali o každý míč a bod. My jsme těžili z našich rychlých protiútoků, soupeř naopak ze hry svých klíčových hráčů. Zápas byl po celých 40 minut vyrovnaný. Ani jeden tým se nedostal do většího vedení. Přesto jsme v závěru zápasu měli více štěstí a v poslední minutě zvrátili vítězství v náš prospěch.

Statistiky z utkání Snakes Ostrava

Hodnocení hráčů: 1. Marek, 2. Trója, 3. O.D.

Teď už máme za sebou základní část a budeme se chystat a těšit na MČR v Pardubicích, které se koná 18.-21.5. Máme na čem pracovat. 90 obdržených bodů v zápase jsou naprosto neakceptovatelné!!

Čeká nás ještě velká dřina, na kterou se ale těšíme a dáme do toho všechno!!