Od pátku 10.5. do neděle 12.5. jsme na Sokole Pražském pořádali Mistroství ČR v basketbale starších žáků.

Basketbalový klub Sokol Pražský

Zrod basketbalu na Sokole Pražském je datován k roku 1995 kdy současná prezidentka oddílu a basketbalistka století Mgr. Milena Jindrová byla vypomoci s tréninkem basketbalového kroužku, kde v té době dělal první basketbalové krůčky její syn Martin.

Paní Jindrová se rozhodla věnovat práci s basketbalovou mládeží na Sokole Pražském naplno. Z jednoho přípravkového družstva se postupem času podařilo vybudovat kompletní mládežnickou pyramidu. I přes nepříliš vysoké finanční možnosti se povedlo pro Sokol Pražský získat kvalitní tým trenérů, jak po odborné (7 trenérů s nejvyšším trenérským vzděláním - „A“ licence), tak hlavně po lidské stránce. Tento trenérský tým pracuje od přípravky, přes všechny minižákovské, žákovské a dorostenecké kategorie na nejvyšších republikových úrovních až po 1. ligu mužů, s více než 260 členy.

V minižákovských soutěžích patří Sokol Pražský tradičně mezi nejlepší oddíly nejen v Praze, ale i v republice. Ve všech žákovských a dorosteneckých kategoriích hraje stabilně nejvyšší celorepublikové soutěže a bojuje o nejvyšší místa. Každý rok má také zastoupení v mládežnických reprezentacích České republiky. V kategorii mužů je Sokol Pražský pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů kdy i několikrát bojoval o celkové vítězství v soutěži.

Kvalitní tréninkové prostory v samotném centru Prahy poskytuje basketbalovému klubu TJ Sokol Pražský, za což jí patří velký dík. Škoda jen, že basketbal není u nás ve stejném zájmu sponzorů jako fotbal nebo hokej. I přesto se snaží basketbalový klub ve spolupráci s TJ Sokol Pražský poskytnout mladým hráčům co nejlepší podmínky, od moderních tréninkových pomůcek přes špičkově vybavenou posilovnu až po kvalitní regeneraci.

Největší úspěchy oddílu za posledních 5let:

2012/2013   1. místo Mistroství ČR U15
1. místo
 Národní festival U13
2. místo Národní finále U12
(+ 4. místo v ČR pro druhý tým)
5. místo Extraliga U17
7. místo Extraliga U19

2011/2012      2. místo Mistroství ČR U14

4. místo Mistroství ČR U19
                          4. místo Mistroství ČR U15
                          4. místo Mistroství ČR U14
                          1. místo Pražský přebor ve všech minižákovských soutěžích

2010/2011      3. místo Mistroství ČR U13
                          4. místo Mistroství ČR U14

2009/2010      2. místo Mistroství ČR U16
                          2. míso  Národní finále U12
                          4. místo Mistrosvtví ČR U18

2008/2009     2. místo Mistrovství ČR U18

4. místo Mistroství ČR U14

Jak je z výsledků patrné, daří se dosahovat poměrně slušných sportovních výsledků. Největším úspěchem je však dobře fungující systém výchovy mládeže, návaznost a propojenost všech týmů basketbalového oddílu.

Hlavní partneři:

Oficiální partneři: