Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sezóna plná výborných výkonů a smutných porážek. Jak to nakonec dopadne?

Sezóna plná výborných výkonů a smutných porážek. Jak to nakonec dopadne?

V letošní sezóně jsme odehráli velmi kvalitní utkání se špičkovými týmy ale také nás čekaly hořké porážky a neúspěch. Jaký bude mít tato sezóna konec se dozvíme za 14 dní na národním festivalu U13

Základní fáze

  1. hrací víkend

 

Sokol Pražský - Jižní Supi 34:40

 

Novou sezónu jsme odstartovali dvěma zápasy v Supím hnízdě v Petrovicích. Hned v prvním zápase nás čekal nelehký tým domácích Jižních Supů. Věděli jsme, že tento zápas je jeden z nedůležitějších zápasů základní části, v návaznosti na další pokračování v soutěži, a proto jsme se snažili nenechat nic náhodě a k zápasu přistoupit co nejzodpovědněji. Do zápasu jsme vlétli bez ostychu a precizní prací v obraně jsme drželi silného soupeře při zemi, a díky rychlé hře podpořené dobrou kombinací v útoku svítil po skončení první čtvrtiny na tabuli tříbodový bonus v poměru 16:13 pro nás. V dalších fázích utkání jsme se snažili především nepolevit v kvalitní práci v obraně, což se nám po většinu dařilo a jen díky nízké úspěšnosti v útoku dokázal soupeř nejprve srovnat skóre a následně přehoupnout vedení na svoji stranu, které udržoval až do poloviny posledního hracího dějství. V posledních 3 minutách utkání jsme svoji bojovnost zvýšili na hranici úplného maxima, avšak ani tento tlak nestačil na překonání soupeře, který udržel vedení a dotáhl zápas do vítězného konce 34:40.
Za pochvalu určitě stojí týmový výkon celého družstva jak na obrané tak na útočné polovině po celou dobu zápasu!!!

 

Sokol Pražský - SoDoPo Štíři 148:0

 

Po velmi vydařeném výkonu v úvodím utkání, nás hned čekal druhý zápas proti Štírům z Dolních Počernic. O tomto týmu jsme věděli úplné minimum, protože tento zápas byl pro Štíry premiérou v basketbalových soutěžích. Naším cílem do zápasu bylo navázat na výkon z předešlého utkání, hrát svoji hru a především zvýšit úspěšnost zakončení v útoku. Utkání se nám vydařilo ve všech směrech, celý zápas jsme určovali tempo a vývoj hry, což nám umožnilo zapojit do utkání všechny hráče. 

 

BA Sparta - Sokol Pražský 77:27

 

Celek BA Sparta patří k velmi kvalitním celkům soutěže, což potvrdil i v tomto utkání, kdy svoji agresivní a nátlakovou obranou ještě v přechodové fázi, díky které jednoduše získával míče z našich rukou a odskočil na dostatečný bodový rozdíl, aby si mohl zápas pohlídat až do konce. Naši hráči si s tímto druhem obrany nedokázali až do poslední čtvrtiny poradit a rozdíl ve skóre tak narůstal. Až v posledním dějství utkání dokázali kluci vyslyšet pokyny trenérů, a tím překonat soupeřovu obranu a alespoň jednu čtvrtinu držet se soupeřem krok.

 

  1. hrací víkend

 

USK Praha B - Sokol Pražský 15:100

 

Jako herní místo sobotních utkání druhé skupiny zápasů byla vybrána vzdálená, za hranicemi Prahy ležící obec Jeneč. Zde jsme se měli utkat s týmem USK B a týmem Tygrů Basketbalové školy. První utkání jsme brali jako možnost rozehřání a připravení se na těžké utkání druhé. Vývoj skóre korespondoval s naší představou. Znovu jsme do utkání mohli zapojit všechny nominované hráče a mohli jsme vyzkoušet všechny varianty útoku i obrany a nepustili jsme soupeře k možnosti ovlivnit utkání.

 

Sokol Pražský - BŠ Praha 43:49

 

V druhém sobotním utkání nás čekalo neporažené mužstvo Basketbalové školy. O kvalitě soupeře nebylo pochyb, ale pro nás to byla další příležitost ukázat, že se Sokolem Pražským se musí začít počítat jako s rovnocenným soupeřem.  A přesně to jsme také dokázali!  Do utkání jsme vstoupili nebojácně a sázeli jsme na naší kvalitní obranu. I díky nepřesnému zakončování soupeře jsme po první čtvrtině neztráceli mnoho. Pro kluky byl vyrovnaný průběh obrovskou motivací a tak na hřišti nechávali maximum. Bohužel v koncovce jsme i díky našemu velkému problému (úspěšnost zakončení) nezvládli se soupeřem udržet krok a utkání jsme prohráli. I přes smutný výsledek jsme mohli být hrdí na předvedený výkon a motivovaní do další práce na tréninku.

Rád bych čtenáře vyzval k přečtení komentáře, který k utkání napsal, hlavní trenér pražského basketbalového svazu, pan Radek Treml (http://mini.pbasket.cz/starsi-minizaci/clanek/1718/3/utkani-ocima-radka-tremla/)

 

BK Kunratice - Sokol Pražský 29:59

 

Po dobrých výkonech v sobotních utkáních jsme byli natěšeni do následujících nedělních zápasů. Náš optimismus však utlumil mráz, který nás trápil při 30minutovém čekání na otevření tělocvičny. Do zápasu s Kunraticemi jsme chtěli vlítnout ze všech sil a ukázat hned od první minuty, kdo je na hřišti pánem. Opak se stal pravdou a skoro to vypadalo že naše síly a chuť hrát basketbal stále čekají a zamrzli před tělocvičnou, jako o pár minut i oba celky. Toto naše zaváhání se odrazilo v celém prvním poločase, kdy se odehrávala vyrovnaná bitva zapříčiněná naší nekoncentrovaností. V druhém poločase jsme však konečně začali hrát to co jsme chtěli a pomalu jsme přebírali otěže zápasu, který jsme nakonec zakončili vítězstvím o 30 bodů.

 

 Sokol Kbely - Sokol Pražský 79:29

 

V následujícím utkání jsme se utkali s velmi dobrým týmem Sokola Kbely. Tento celek je znám svoji agresivní obranou a rychlou hrou v útoku. Tímto stylem se celek prezentoval i v utkání s naším týmem. Snažili jsme se v co nejvyšší míře tomuto celku vyrovnat, avšak fyzický rozdíl mezi našimi hráči a hráči soupeře neumožnil hrát vyrovnanější partii. I přes tuto skutečnost si celý náš tým zaslouží pochvalu za bojovnost a předvedenou hru.

 

3. hrací víkend

 

USK Praha A - Sokol Pražský 61:29

 

Poslední turnaj před Vánoci se uskutečnil v hale na Výtoni. Tento turnaj byl pro nás neskutečně důležitý, protože se v něm mělo rozhodnout v jaké části tabulky se po základní části budeme vyskytovat a o jaké umístění budeme v následující fázi bojovat. Naše představy o umístění v první pětici týmů se rozplynuly hned v úvodním utkání proti týmu USK. Od prvních minut si soupeř budoval náskok, který jsme jen těžce dokázali stahovat. Vše vyvrcholilo v třetí čtvrtině, kdy jsme nedokázali proměnit více jak jeden koš a soupeř utekl na rozdíl 45:20. V poslední čtvrtině už bylo vidět smíření celého týmu s výsledkem a zápas se dohrál bez větších emocí do stavu 61:29.

 

Sokol Pražský - Sokol Vyšehrad 72:22

 

Druhý zápas s domácím celkem proběhl podle předpokladů. Náš tým se dokázal probrat z předešlé facky a předvedl kvalitní, rychlý a koncentrovaný výkon, který završil výhrou 50ti bodovým rozdílem, Škoda, že jsme tento výkon nepředvedli o zápas dříve.

 

Sokol Pražský - NBK Praha 57:63

 

V posledním zápase roku 2017 jsme se utkali s týmem NBK Praha. Tento zápas měl dva pro nás zásadní problémy. Tím prvním byl hráč hostí Daniel Krapf, kterého jsme nedokázali ubránit a v podstatě celé první čtvrtina byla v jeho režii. Druhým problémem byla naše bídná úspěšnost v prvním poločase, která nám zamezila korigovat průběh zápasu, a hlavně náskok soupeře. I přes náš obrovský nápor v posledním dějství zápasu byl rozdíl ve skóre tak markantní a nám na obrat nezbyl čas.

 

Skupina F2 o 6.-11. místo

 

Zklamání týmu z nepostupu do skupiny  F1 a nutnosti „dohrát“ sezónu v horší skupině bylo znát. I přesto jsme věděli, že nás čekají i těžká utkání s týmem NBK a náš cíl byl tedy jasný. Vyhrát skupinu bez jediné porážky a ukázat všem že předvánoční nezdar byla jen chvilková záležitost.

 

  1. hrací víkend

 

Sokol Pražský – BK Kunratice 67:25

 

V prvním povánočním utkání nás čekal jeden z lepších soupeřů této skupiny.  Po nepříliš dobrém výkonu ze základní části jsme klukům z Kunratic chtěli ukázat, že už pro nás nejsou vyrovnaným soupeřem a to se nám dařilo od prvních minut. Dobrou obranou a slušnou úspěšností v koncovce jsme nedali soupeři možnost k odporu.

 

NBK Praha – Sokol Pražský 56:69

 

Na druhé utkání jsme se velmi těšili, jelikož to bylo přibližně měsíc po nezdařeném vystoupení na Výtoni. Chtěli jsme fanouškům, ale hlavně sami sobě ukázat že minulý výsledek byla výjimka. I přes naší neschopnost v obraně zamezit Turbovi ve skórování (29 bodů), jsme týmovým výkonem jak v obraně, tak i v útoku byli lepším družstvem. Utkání jsme dovedli do zdárného konce a na týmu byla vidět spokojenost s výsledkem.

 

Sokol Vyšehrad – Sokol Pražský 26:105

BK Kunratice – Sokol Pražský 27:77

 

Hned v neděli jsme jeli opět na Vytoň, na rozdíl od posledního účinkování v této hale jsme věděli, že teď nám o nic nejde a tak mohli být kluci naprosto v klidu a to se projevilo při obou utkáních. Dobrá práce v obraně a uvolněnost v útoku. Taková byla charakteristika obou klání. Na hráčích bylo vidět, že si zápasy užívání a oba jasně vyhráli.  

 

  1. hrací víkend

 

Sokol Pražský – USK Praha B 77:12

USK Praha B – Sokol Pražský 4:90

 

Po velmi dlouhé pauze plné lyžování a zimních radovánek nás čekal další hrací víkend tentokrát v krásné hale Královka. O kvalitě soupeře jsme věděli a tak bylo naším hlavním cílem odehrát celý turnaj bez zranění a odcházet z haly s dobrým pocitem kvalitně odvedené práce. Oba tyto aspekty jsme splnily a tak se naše hlavy mohli začít ubírat směrem k Velikonočnímu turnaji v Klatovech.

 

Easter cup Klatovy 2018

Jelikož pořadatel nevypsal kategorii U13, přihlásili jsme se do kategorie starších. Jelikož už od začátku nového roku trénujeme s velkým míčem, věděli jsme, že největším problémem bude fyzický vyspělost hráčů. Na turnaji jsme odehráli 6 zápasů. S výkony kluků v jednotlivých utkáních jsme byli velmi spokojeni. Především výkony proti o dva roky starším hráčům BK Teplice a nebo vynikající výkon proti hráčům Plzně, kde jsme až prohrou o víc než 30 bodů v posledním dějství ztratili krásně rozehrané utkání, byli pro nás velmi příjemným ukazatelem toho, čeho všeho jsou kluci schopni. Velkým pozitivem bylo i zapojení kluků z BK Kladno, kteří pro nás byli velkou posilou a odvedli velmi solidní výkon. Nakonec jsme obsadili pěkné 8. místo z deseti týmů Na turnaji jsme krom basketbalu měli i další aktivity jako bazén a hlavně místí parkour arénu. Kluci si celý turnaj velmi užili a tak jsme se vraceli na velikonoční pomlázku s dobrou náladou.

BK Teplice – Sokol Pražský 52:44

Sokol Pražský – BK Lokomotiva Plzeň 35:86

Sokol Pražský – HSV KSSV Weimar 41:34

Sokol Pražský – NINERS Chemnitz 20:108

BK Ústí nad Labem – Sokol Pražský 79:24

BK Teplice – Sokol Pražský 60:45

 

  1. hrací víkend

 

A před námi už byl jen poslední turnaj přeboru prahy, kde jsme chtěli potvrdit roly jasného vítěze skupiny F2. Ale nebyl by to náš tým, kdyby celá sezóna proběhla bez větších zdravotních problémů. Týden před posledním turnajem jsem měli 6 zdravých hráčů připravených nastoupit. A i díky ochotě hráčů, kteří za nás již delší dobu nehrají a tomu, že někteří nastoupili s drobnějšími zdaněními, jsme byli schopni na víkend mužstvo zformovat. Bohužel velká marodka se odrazila na výkonnosti týmu.

Výsledkem bylo utrápené utkání se Sokolem Vyšehrad dvě jasná vítězství s nováčkem v soutěži a bohužel, prohra s také nekompletním týmem NBK, způsobená laxním přístupem hráčů a nekoncentrovaností. Nicméně si velmi vážíme nasazení kluků a jsme rádi, že jsme i tento hrací víkend mohli odehrát podle pravidel a nečeká nás žádná další penalizace ze strany pražského basketbalového svazu.

Sokol Pražský – SoDoPo Štíři 197:4

Sokol Pražský – Sokol Vyšehrad 61:57

Sokol Pražský – NBK Praha 2005 53:59

SoDoPo Štíři – Sokol Pražský 15:140

 

 

Za 14 dní nás čeká poslední turnaj letošní sezóny a to Festival Minibasketbalu U13 v Brandýse nad Labem

Na tento turnaj jsme se dostali díky laskavé nabídce Jižních Supů, kteří nám přepustili své místo, jelikož na tento turnaj se kvalifikují nejlepší týmy z ČR, které se neprobojovali na mistrovství republiky.

Je to pro nás výborná možnost porovnání výkonnosti se zbytkem republiky, doufáme že se naši hráči do té doby uzdraví a budeme moci na turnaj odjet v co nejsilnější sestavě.

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský U13 1 167:2 2
2. Jižní Supi 1 46:37 2
3. Porg Basket 1 37:46 1
4. SoDoPo Štíři 1 2:167 1

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 43307
Posledních 30 dnů: 1968 | Posledních 7 dnů: 608 | Poslední den: 81

© 2019 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne