Žáci U 15 se vracejí z MČR v Pelhřimově  bez medaile

Starší žáci obsadili na mistrovství České republiky v Pelhřimově čvrté místo, což je po druhém místě po základní části určitě zklamáním.

ZÁPASY  VE  SKUPINĚ  B

Sokol Pražský   -   Slavoj Litoměřice           87:78   /15:16,44:39,68:59/

Sokol Pražský   -   Synthesia Pardubice    61:76   /23:15,37:42,45:61/

Sokol Pražský   -   SAM  Brno                        76:60   /21:13,40:27,59:38/

Na mistrovství republiky jsme přijeli do Pelhřimova z pozice druhého družstva extraligy a s touhou

konečně vybojovat jednu z medailí. Výkony v průběhu celé sezony nás k tomu opravńovaly.

Bohužel již první utkání ukázalo, že naše chuť něco společně dokázat nedorazila na Vysočinu v

plné síle. Povinné vítězství proti oslabeným Litoměřicím bylo utrápené, plné nepřesností a chyb a

dokud hráč Litoměřic Dvořák měl síly, dokázal držet soupeře ve hře. Utkání jsme zvrátili až v posledních

minutách.

Zápasy  proti jednomu  z favoritů turnaje Pardubicím jsme v soutěži dvakrát vyhráli a podali v nich velice dobré

výkony. Proto jsme mohli mít určitou psychickou výhodu. To se nám celkem dařilo první poločas, pak jsme

odpadli, nebojovali a utkání dohráli v hlubokém útlumu.

V posledním utkání skupiny jsme museli vyhrát, pokud jsme chtěli pomýšlet na boj o medaile. Byl to náš asi

nejlepší zápas na mistrovství a dal nám naději do dalších bojů.Všichni bojovali a odvedli kolektivní výkon,

který dal vzpomenout na zápasy v dlouhodobé části.

SEMIFINÁLE

Sokol Pražský   -   BK Pelhřimov                    59:75   /12:15,28:36,41:59/

V boji o finále nás čekal námi neoblíbený soupeř, domácí Pelhřimov. Všichni tajně doufali, že můžeme

překonat domácí tým, který nás v soutěži dvakrát výrazně porazil. Bohužel jen první čtvrtina byla o

naději na zajímavý průběh a nadějný výsledek. Od druhé čtvrtiny nám domácí ukazovali, jak se hraje

moderní a agresivní žákovský basketbal. Přesto, že se nám do poločasu ještě ztrátu v poslední minutě

podařilo snížit na přijatelný rozdíl, během 4.minut po změně stran bylo o výsledku rozhodnuto a zápas

se prakticky jen dohrával. My jsme  až příliš rychle vyklidili pozice a věděli jsme, že nám zbývá pouze

boj o 3.místo.

UTKÁNÍ  O  3.MÍSTO

Sokol Pražský   -  BK Modřany Jižní Supi      63:69   /19:11,34:33,46:54/

V boji o bronz nás čekalo družstvo i s 5 ti bývalými spoluhráči, družstvo, které jsme vždy poměrně výrazně

porazili. Tomu nasvědčovala pouze první čtvrtina, kdy jsme dobře bránili, hráli kolektivně a dařilo se nám

si vypracovat dobré pozice k zakončení. Od druhé čtvrtiny se v momentě, kdy soupeř začal dotahovat a my

neměli nikoho, kdo by ubránil hráče  soupeře Šafaříka, změnil v jednu velkou křeč, ve které jsme dohráli

zbytek utkání. Nenašel se nikdo, kdo by zvedl prapor, lavička umřela a  snaha jednotlivců  oživit naději se

také neuchytila. Utkání jsme prohráli a touženou medaili neutrhli.

Hodnocení trenéra:

Pro mě byl tento turnaj a výsledek obrovským zklamáním a to hlavně hrou, kterou jsme předváděli.

Věřil jsem, že pokud všichni své maximální nasazení  obětují ve prospěch kolektivu, můžeme dojít až do finále.