Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

EYBL U15

EYBL U15

EYBL neboli European Youth Basketball League je prestižní basketbalová „liga“, kde se družstva z evropských zemí střídají v pořádání mezinárodních turnajů. Za týden 4.-7. října pořádáme turnaj i my, Sokol Pražský. Nikoliv však v Praze v Žitné ulici, ale v Brandýse nad Labem.

V roce 1998 se na mezinárodním turnaji v Talinnu sešlo 7 osob (Victoria Voitovic a Eugene Gurianov z Tallinnu, Oleg Okoulov z Petrohradu, Dmitrij Rostkovský z Moskvy, Raimundas Kairis z Kaunasu, Aldis Neimanis a Guntis Shenhofs z Rigy). Během tohoto setkání se zrodila myšlenka vytvoření systému soutěží, který by umožnil mládežnickým týmům z pobaltských zemí a Ruska navzájem pravidelně soutěžit. Od dob první sezony, kde soutěžilo pouze 6 týmů se EYBL rozrostl na 180 týmů (5 věkových skupin) z 25 zemí. Každý z těchto týmů má povinnost uspořádat 1 turnaj během 2 sezon.

Organizace letošního roku. V kategorii U15 jsou týmy rozděleni do dvou skupin. Sokol Pražský je ve skupině „A“ s dalšími 8 týmy. Během jedné sezony proběhnou 2 turnaje (1. budeme pořádat my ve městě Brandýs nad Labem a 2. turnaj se bude odehrávat v Srbsku ve druhé polovině února).  Po těchto dvou turnajích vzejdou 2 nejlepší týmy ze skupiny „A „a 2 nejlepší týmy ze skupiny „B“, které se kavlifikují do turnaje Playoff a 2 nejlepší týmy z turnaje Playoff se kvalifikují na EYBL Superfinále.

Všechna tato družstva, která mezi sebou budou bojovat o postup do Superfinále spadají do takzvané „Central European Division“. To znamená, že města, ze kterých dané kluby pocházejí musí být vzdálené maximálně 1000 kilometrů od města Budapešť, kde sídlí EYBL pro centrální Evropu.

V EYBLu soutěží i mladší kategorie U14. V této kategorii je dokonce o skupinu víc, než v U15, což znamená o 9 evropských týmů navíc. Sokol Pražský se nachází ve skupině „C“ a svoje turnaje odehraje nejprve v Maďarské Šoproni a poté v lednu v Bulharsku. Nutno dodat, že skupiny nejsou rozděleni podle „rankingu“, ale zcela náhodně.

Na viděnou v Brandýse nad Labem od 4. do 7. října!

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 40951
Posledních 30 dnů: 3308 | Posledních 7 dnů: 834 | Poslední den: 181

© 2018 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne