Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský U14 vs BK Klatovy

Datum a čas konání: 16.12.2018 10:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Jon, Slanina

Čtyři zápasy s bilancí 2:2

Čtyři zápasy s bilancí 2:2

Kategorie U14 začala soutěž po dvou domácích a dvou přeložených venkovních utkáních s bilancí dvou výher a dvou porážek

Mladší žáci U14 byli nalosování do skupiny A žákoveské ligy spolu s týmy ze západních a jižních Čech. Velkým pozitivem je že se kluci potkají s jinými týmy než doposud, jelikož jsme jediným pražským týmem v této skupině. 

 

Sokol Pražský-SKB Rokycany

98:40

(25:2 46:10 70:27)

V prvním utkání letošní sezóny jsem narazili na soupeře z Rokycan. S títo týmem jsme se potkali na konci loňské sezóny, na festivalui v Brandýse, a tak jsme přibližně věděli, co od soupeře očekávat. I přes velmi špatné procento v zakončení, jsme si již v začátku utkání vybudovalio velký náskok, a ten jsme si i před velmi špatný a odfláknutý vstup do druhého poločasu, pohlídali až do konce a s přehledem zvítězili.

 

Sokol Pražský-Lokomotiva Plzeň

77:104

(14:31 45:51 56:86)

V neděli  nás čekala opravdová prověrka našich dovedností. O Plzni jsme věděli, že je jedním z favoritů skupiny a tak jsme se na toto utkání opravdu těšili.  Bohužel, jsme ale nebyli schopní zachytit v začátku soupeřovo temto. Ve druhé čtvrtině jsme se sice vrátili do utkání, ale i přes upozorňování ze strany trenérů hráči opět podcenili začátek druhého poločasu a soupeř nám odskočil na nesmazatelný rozdíl. Hráči bohužel ukázali svou povahu a neměli již ve druhé půly chuť bojovat za výsledek a nechtěli na hřišti nechat víc než  bylo nutné k dokončení utkání. 

 

Kvůli naší účasti na EYBLu jsme museli změnit termín a místo konání nnašeho druhého hracího víkendu.

 

Sokol Písek-Sokol Pražský

106:58

(31:14 53:40 90:48)

Nejsilnějším týmem naší skupiny je podle nás Písek a to i bez svého lídra a největšího talentu ročníku 2005 Josefa Svobody. Natož pak když ho povolají k utkání. Kluci se snažili uhrát co nejlepší výsledek ale na soupeře jsme byli bohužel krátcí a hlavně pomalí. V první čtvtině nám soupeř ukázal co znamená hrát rychlý basketbal. Na náš koš se valil jeden rychlý protiútok za druhým a naši hráči se nestíhali ani divit. Po zbytek utkání jsme se snažili soupeřově tempu vyrovnat ale bohužel jak v útoku tak v obraně jsme byli, někdy o hodně někdy o trochu, pomalejší. Naši hráči zjistili že když sou na hřišti musí makat na 100% a odevzdat na hričti vše protože jinak se nemůžou soupeřovu tempu vyrovnat. Tento zápas byl pro nás velmi poučný , nejen nako lekce rychlosti ale také konfrontace s nejlepším hráčem v soutěži.

 

Tigers Č. Budějovice-Sokol Pražský

60:68

(13:13 25:32 42:44)

Na další utkání jsme se jeli ve čtvrtek do Českých Budějovic. Náš cíl byl jasný zúročit zkušenosti z předchozích utkání a zvítězit. Naší velkou slabinou bylo opět zakončení. Nevyužívali jsme příležitosti a nedávali trestné hody. Velkým pozitivem bylo ale naše vysoké tempo v utkání a především výkon Matouše Čížka. Který odváděl skvělou práci v návratu do obrany a zakládání rychlých protiútoků. Během druhé čtvrtiny jsme si vybudovali malý náskok který jsme i přes opakovaně špatná nástup do druhé půle udrželi. Malá komplikeca pak vznikla v poslední čtvrtině když chtěl soupeř otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a Kuba Švéda se solidárně rozhodl jim v tom pomoji a po precizním dokoku po našich trestných hodech si dal vlastní koš. Naštěstí ale svou minelu odčinil na druhé straně už na správný koš. I přes to jsme si dokázali koncovku utkání pohlídat a zvítězili jsme rozdílem 8 bodů.

Diskuze

Tabulka

1. BK Klatovy 11 888:637 20
2. Sokol Písek Sršni 10 875:580 19
3. BK Lokomotiva Plzeň 10 874:614 18
4. Sokol Pražský U14 11 772:853 16
5. BK Jiskra Domažlice 11 749:862 14
6. Tigers Basketball.. 10 666:807 12
7. SKB Rokycany 9 366:837 9

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 40951
Posledních 30 dnů: 3308 | Posledních 7 dnů: 834 | Poslední den: 181

© 2018 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne