Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Nejlepší hráč do 18 let.

Nejlepší hráč do 18 let.

Tento článek nebude úplně tradiční, jelikož se nebude týkat žádného týmu, ale jednotlivce- hráče Sokola Pražského. Je jím Daniel kačer, ročník narození 1999.

Mimo reprezentování České republiky v "pětkovém" basketu, se Dan předvedl hlavně v basketbalu 3X3. Basketbal 3X3, neboli streetball je relativně mladá variace normálního basketbalu, kde hrají 3 proti 3 a pouze na 1 koš. Dan se v tomto sportu dokázal vypracovat až na vrchol, kdy se stal jedničkou v žebříčku 3X3 do 18 let. Letos byl v Mariánských Lazních vyhlášen nejlepším mladým hráčem roku! K této příležitosti jsme si připravili krátký rozhovor právě s Danielem.

Ahoj Dane, tak hned na úvod nám pověz, jak dlouho jsi hráčem Sokola a odkud si k nám přišel?

Ahoj, díky za pozvání. Na Sokol jsem přišel když mi bylo 13 let z klubu BK Snakes Ostrava. Ještě předtím jsem hrál za BK Příbor a Sokol Vyšehrad, kde jsem s basketem začal.

Kdy ti ČBF nabídla reprezentovat ČR v 3X3 a co jsi na to říkal?

Na přípravném turnaji v Belgii, kde jsme byli jako Junioři do U19 si mě a Honzu Maděru zavolal na snídani trenér a jen tak mimo řeč se zmínil, že jsme v nominaci do repre 3x3. Bylo to pro mě poměrně velké překvapení, protože se mi v té době tolik nedařilo. Vůbec mě do té doby nenapadlo že bych mohl hrát 3x3. Jediná moje zkušenost s 3x3 v tu dobu byla moje brigáda z předchozích let, kdy jsem pomáhal stavět hřiště na Chance tour. Měl jsem už zkušenosti z reprezentace 5na5 z mistrovství Evropy U16, ale vůbec jsem netušil, že 3X3 se hraje i na takové úrovni a má dokonce ambice(dnes už naplněné) dostat se jako sport na olympijské hry.

Očekával jsi, že se staneš nejlepším hráčem do 18 let?

Nic takového mě ze začátku samozřejmě vůbec ani nenapadlo. Zní to docela neuvěřitelně, když si vzpomenu, jak jsem si před prvním turnajem v lednu četl pravidla a v srpnu stejného roku jsem se dostal na 1. místo ve světovém žebříčku hráčů mé kategorie. To, že jsem vysoko v žebříčku jsem zjistil někdy v červenci už po mnoha odehraných turnajích s týmy U18 a U23 když mi volal táta že jsem 7. na světě. Od té doby jsem to už trochu sledoval, proto jsem hned věděl docela rychle když jsem se dostal na první místo.

V Mariánských Lazních jsi byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem roku pro 3X3, byl jsi hodně překvapen?

Překvapivé pro mě bylo, když jsem dostal pozvánku na vyhlášení basketbalisty roku. Když už však pozvánka přišla, tak jsem tušil, že tam nebudu jenom pro parádu a že něco dostanu. Galavečer jsem si moc užil a vyhrát cenu pro nejlepšího mladého hráče 3x3 byla samozřejmě moc pěkná zkušenost.

Měl jsi nějaký proslov?

Jenom jsem při předávání ceny stručně odpověděl na otázku “jak se cítím” a jelikož jsem nevěděl co bych odpověděl a jak bych se měl cítit, tak jsem nic podrobně nepopisoval a odpověděl jen dost stručně.

Bude teď tvá streetballová kariéra pokračovat nebo už se budeš věnovat pouze „pětkovému“ basketbalu na SP, popřípadě v jiném klubu?

Co se týče mojí basketbalové budoucnosti, tak se teď hlavně soustředím na to, abych si doléčil svoje zraněné koleno. Určitě bych rád po vyléčení naskočil do 1. ligy za Sokol. Když tohle půjde dobře a budu zdravotně v pohodě tak teprve budu moct přemýšlet co dál.

 

My Danovi přejeme co nejdřívější uzdravení a doufáme, že se brzy vrátí v plné síle a jeho úspěchy se budou dále rozrůstat, jak na Sokole Pražském, tak i v dresu reprezentace.

 

Diskuze

Tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 43307
Posledních 30 dnů: 1968 | Posledních 7 dnů: 608 | Poslední den: 81

© 2019 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne