Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

První kolo kvalifikace U12

První kolo kvalifikace U12

Mlaší minižáci odehráli v sobotu 20. 10. 2018 v domácí tělocvičně důležitý kvalifikační turnaj Přeboru Prahy. Úspěšní byli jen z poloviny, když dokázali porazit Sokol Kbely a prohráli s BK Kladno. Turnajem podpořili myšlenku na čistý basketbal bez diváckých faulů.

Velmi zajímavé klání 3 vyrovnaných týmů nabízí naše kvalifikační skupina C Přeboru Prahy U12. Do další části sezóny, tedy do zápasů o 1. až 6. místo Přeboru Prahy, mohou postoupit pouze 2 nejlepší. Pro třetí tým po 2 kvalifikačních turnajích to bude zklamání, protože díky rozpisu soutěže, si jeden tým oproti loňsku určitě výsledkově pohorší a hlavně se nebude moci v soutěžních zápasech potkat s nejlepšími týmy v Praze.

Sokol Pražský   -   BK Kladno   54   :   65   (12:15, 30:29, 40:45)
Body hráčů: Honza R. 10, Vojta J. 9, Táda M. 7, Filip S. 6, Míša K. 5, Vojta L. 4, Šimon D. 3, David M. 2, Dominik D. 2, Max J. 2, Pavel Č. 2, Síma 2
Hodnocení hráčů dle trenérů: 1. Honza R., 2. Vojta J., 3. Táda M. (hráč zápasu Honza R.)

První zápas nás čekal proti Kladnu, týmu, kterého jsme loni jednou porazili a jednou porazil on nás. Stejně jak ty minulé, tak i náš první letošní zápas byl velmi vyrovnaný. V zápase jsme se doupouštěli spousty nevynucených chyb a proti soupeři jsme vypadali jako začátečníci. Snažili jsme se o rychlý protiútok a celoplošnou osobní obranu bez odstupování. Což je velmi dobré pro dlouhodobý rozvoj hráčů, ale v tomto zápase to kýženému výsledku na základě našich aktuálních dovedností a schopností ubližovalo. Zápas jsme neprohráli větším rozdílem hlavně díky výborné bojovnosti všech hráčů.

Sokol Kbely   -   Sokol Pražský   57   :   77   (16:13, 24:33, 35:60)
Body hráčů: Táda M. 16, Vojta J. 10, Honza R. 8, Vašek N. 8, Filip S. 6, Dominik D. 4, Jura P. 4, Pavel Č. 4, Síma 4, Vojta L. 4, Séba Š. 2, Míša K. 2, Ravi K. 2, Šimon D. 2,  Kristián H. 1
Hodnocení dle trenérů: 1. Táda M., 2. Honza R., 3. Vašek N. (hráč zápasu Vašek N.)

V druhém zápase nás čekal náš loňský přemožitel v celkovém pořadí soutěže, bronzový tým Kbel. Do zápasu jsme vstoupili trochu zakřiknutě, velmi rychle jsme prohrávali, hlavně proto, že jsme nedokázali ubránit klíčového hráče soupeře - Vojtu Pokorného. V 2. čtvrtině jsme kolektivním výkonem soupeře přehrávali a tuto část hry vyhráli o 12 bodů. Soupeř měl těžší pozici, protože hrál 2 zápasy hned za sebou a viditelně mu došly síly. V 3. čtvrtině jsme skóre ještě navíšili na krásných 25 bodů, což soupeř při nasazení Vojty Pokorného, až do poslední čtvrtiny, korigoval jen o 5 bodů. Naše výhra o 20 bodů nás těší a může být velmi důležitá v celkovém pořadí po 2 turnajích.

Další turnaj se odehraje v pořadatelství Sokolu Kbely o víkendu 17. - 18. listopadu.

Rádi jsme turnajem podpořili myšlenku projektu BEZ FAULŮ!
Kluci udělali před zápasem se soupeřem z Kladna společnou fotku a pak zanesli mezi diváky propagační předměty tohoto projektu.
Moc děkujeme rodičům a fanouškům sokolských hráčů, že vždy podporovali a i nadále budou podporovat děti ve sportu v duchu FAIR-PLAY a správným osobním přikladem pomáhají k jejich všestrannému rozvoji.
Fauly rodičů/diváků v dětském sportu nikde nechceme a když, tak je nechme soupeřům, můžou se totiž obrátim proti nim...

www.bezfaulu.cz

 

 

 

Diskuze

Tabulka

1. BK Kladno 1 65:54 2
2. Sokol Pražský U12 1 54:65 1
3. Sokol Kbely 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 43307
Posledních 30 dnů: 1968 | Posledních 7 dnů: 608 | Poslední den: 81

© 2019 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne