Vitězství na státní svátek

Junioři o víkendu odehráli další dva zápasy. Na jejich palubovku zavítaly dva nejvzdálenější týmy z extraligy. V sobotu podlehli Snakes Ostrava 71:76. V neděli na státní svátek – Den vzniku Československa dokázali porazit BCM Orly Prostějov 91:78.

Swiss Replica Watches

Sokol Pražský vs Snakes Ostrava 71:76 (14:20, 32:40, 53:54)

Soupeř od úvodu zápasu podle očekávání předváděl jeho typickou aktivní a agresivní hru. My jsme se potýkali s nepřesnostmi především při jednoduchých zakončeních z blízkosti koše. Soupeř na nás zároveň vyrukoval se zónovým presinkem, který nám dělal problémy a my jsme se dopouštěli hloupých ztrát. I proto první čtvrtina patřila soupeři v poměru 14:20. V první části druhého období soupeř zaznamenal střeleckou šňůru 12:0 a s námi to začalo vypadat špatně. Nesklopili jsme však zbraně, se soupeřem srovnali hru a především stáhli zvyšující se náskok soupeře. Stále jsme však měli problémy se zbytečnými ztrátami a hlavně dohráváním situací pod vlastním koše po vystřelení míče. V poločase jsme si proto řekli, že musíme omezit ztráty, ustát agresivitu soupeře a bojovat o sporné míče. A vstupem do druhého poločasu jsme náš plán začali naplňovat. Agresivně jsme bránili a především jsme tolik v útoku nezmatkovali a trestali chyby soupeře. V 8. minutě po smeči Ikiho jsme se dokonce dostali do vedení 51:45. Při time outu soupeře jsme si řekli, že musíme dál hrát s rozvahou a udržet naše tempo. Bohužel soupeř nám opět v posledních dvou minutách odpověděl šňůrou 9:2. V poslední čtvrtině docházelo k nepřesnostem na obou stranách. Nám se bohužel opět nevyhnul střelecký výpadek mezi 5-8 minutou 10:2 a soupeř závěr zápasu dovedl pro něj do úspěšného konce.

Statistiky z utkání SP vs Snakes Ostrava

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Ngatse, 2. Staniszewski, 3. Prokůpek

Sokol Pražský vs BCM Orli Prostějov 91:78 (31:19, 52:38, 68:56)

V neděli jsme hostili družstvo z Prostějova, které v sobotu smolně prohrálo košem v poslední sekundě v Písku. Na rozdíl od sobotního zápasu jsme měli dobrý vstup do zápasu, kdy zásluhou velmi dobré úspěšnosti střelby z delší vzdálenosti jsme v 5. minutě byli ve vedení 17:4. V 8. minutě jsme po úspěšných trojkách vedli dokonce 26:10. Pak jsme však soupeři dali zbytečně prostor a ten nás začal trestat z nájezdů doprostřed hřiště a následným vyhozením míče na volně zakončující hráče. My jsme však díky úspěšným šesti trojkám ovládli první čtvrtinu 31:19. Střelba z dálky nás zdobila celý zápas (trojky - 28/14=50%!!!). V druhé čtvrtině jsme stále bojovali s obranou hráče při vniku doprostřed hřiště. Přesto v útoku jsme stále byli schopni trestat chyby soupeře i úspěšnými trestnými hody. V poločase jsme si řekli, že klíčem pro úspěch v zápase i v druhém poločase je kvalitní obrana a především hrát zodpovědně na obou stranách hřiště bez ukvapených střel a zbytečných ztrát míčů. Bohužel úvod třetí čtvrtiny byl z naší strany pravým opakem. Po rychlé soupeřově šňůře 8:0 musel následovat time out s cílem hráčům důsledně připomenout body z poločasové porady. A zabralo to! Zároveň jsme se v důležitých chvílích zápasů mohli opět opřít o naši střelbu z dálky. Soupeř nás v poslední čtvrtině stáhl na rozdíl 6 bodů. My jsme ale nápor odrazili a i několika šťastně proměněnými trestnými hody jsme zápas dovedli k důležitému a zaslouženému vítězství!