Poprvé v sezóně 2:0

Junioři se konečně poprvé v sezóně dočkali 100% úspěšného víkendu. Důležité dvě výhry přiváží z hřišť SAM Brno a Synthesia Pardubice.

SAM Brno vs Sokol Pražský 68:99 (17:35, 37:58, 52:73)

Od úvodu zápasu jsme hráli svižný basketbal. Velmi dobře a rychle jsme si půjčovali míč a trestali chyby v obraně Brna. K tomu se ještě přidala naše velmi dobrá úspěšnost střelby z dlouhé vzdálenosti. Soupeř se nás pokusil zaskočit zónovou obranou, my jsme si v ní však dál vypracovávali volné střelecké pozice, které jsme proměňovali. Bohužel jsme přestali zodpovědně bránit, a proto jsme v poločase vedli „pouze“ o 20 bodů. Ve třetí čtvrtině se nám nevyhnul herní výpadek. V poslední čtvrtině jsme se vrátili do zápasu a dovedli jsme utkání k jasnému konci. Je jen škoda, že jsme nepřekonali magickou 100 bodovou hranici.

Statistiky z utkání SAM Brno vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Ngatse, 2. Matoničkin, 3. Barac

Synthesia Pardubice vs Sokol Pražský 71:76 (22:21, 43:35, 59:52)

V neděli nás čekal těžší zápas a soupeř, který se zatím v sezóně trápí a potřeboval tak nutně proti nám bodovat. Od úvodu zápasu hrály obě strany otevřený basketbal, kde útoky převyšovaly obrany. Nám se opět dařilo si půjčovat dobře míč a vypracovávat si slušné střelecké pozice. V obraně nám však chyběla energie a agresivita a hráči domácích nás velmi lehce obcházeli, případně trestali otevřenými střelami. V poločase jsme proto prohrávali o 8 bodů. Věděli jsme, že jestli chceme uspět, musíme v druhém poločase zlepšit obranu. Ve třetí čtvrtině se hrála opět vyrovnaná partie. V poslední čtvrtině jsme naši aktivitu zvýšili na maximum a na našich hráčích bylo patrné, že chtějí vyhrát. Naopak na soupeři bylo vidět, že se o vítězství začíná obávat. My jsme najednou byli v obraně všude a bod po bodu stahovali náskok soupeře. V závěru zápasu nás navrch ještě podržel při TH výborně hrající Pepé (4/4 v posledních 18 sekundách) a důležité a vybojované vítězství bylo naše!

Statistiky z utkání Synthesia Pardubice vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Hauzer, 2. Gottfried, 3. Ngatse

Za 14 dní nás čekají poslední dva zápasy tohoto roku. V obou zápasech se střetneme se Sršni Sokol Písek. V sobotu hrajeme na jejich palubovce od 17 hodin a v neděli pak v 10:30 hostíme Písek u nás v Žitné ulici.

Doufáme, že nás dorazíte v posledním zápase letošního roku podpořit!