Praha zůstala naše!! Žáci vyhrali obě pražská derby

Sokol Pražský : BŠ Tygři Praha 90:68

Sobotní utkání jsme odehráli v Jenči, kde má svou základnu tým BŠ. Již od prvních minut zápasu jsme si budovali náskok, který se během zápasu vyšplhal až na 28 bodů. Bohužel jsme se během zápasu nevyvarovali špatným úsekům hry, kdy jsme dokonce závěr prvního poločasu prohrali 11:4. Jinak jsme po většinu zápasu kontrolovali hru a šli si jasně za dalším vítezstvím v sezóně. Kaňkou na zápase byl laxní přístup některých hráčů v jednoduchých situacích, jako jsou přihrávky,  vyběhnutí do rychlého protiútoku a další. Doufám, že si to hráči začnou uvědomovat a tento přístup se již nebude opakovat!!

Sokol Pražský : USK Praha 86:75

Nedělní výhra na USK se pro nás nerodila vůbec lehce. Po ospalém začátku, kdy soupeř na hřišti dominoval, a trefil otevřené střely z dálky, jsme po 7odehraných minutách prohrávali 20:10. Hlavním problémem našeho družstva byl obraný doskok a mrtvé balóny, které sbíral soupeř. V závěru první čtvrtiny jsme se dokázali konečně prosadit i v útoku a tak jsem náskok soupeře ztáhli na přijatelných 5bodů. V dalším průběhu zápasu jsme zlepšili obraný doskok, a to byl klíč k úspěchu v tomto utkání. Již do poločasu jsme stahli soupeřův náskok, ba dokonce jsme šli do dvou bodového vedení. Nástup do druhého poločasu, to byla show v podání Jakuba Loudy, kdy své první minuty na hřišti vyšperkoval trojkou a nebojácným nájezdem do koše, a to naše družstvo velmi namotivovalo. Během 7 odehraných minut jsme vedli o 14bodů a tento náskok kontrolovali až dokonce.

Chalpci zaslouží velkou pochvalu, protože se jednalo o první velký zápas, kdy se dokázali semknout a i přes nepříznivý začátek utkání otočit  a dovézt tento zápas do vítězného konce.

V posledním kole základní části nás na domací palubovce čeká v sobotním utkání BK Kladno od 9:00, a v neděli přivítáme Levharty z Chomutova od 12:40.