Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

U13 a U15 na Vánočním turnaji v Ostravě

Ná vánočním turnaji X-Mas Cup 2018 jsme vyrazili opět ve dvojím zastoupení a to s týmy kategorie U13 a U15. Turnaj byl opět skvěle organizačně připraven a naše týmy si nevedly vůbec špatně. Hráči U13 došli až do finále, kde podlehli týmu z Polska a obsadili vynikající druhé místo, a Hráči U15 se umístili na pěkném 5místě.

Kluci U15

Zápasy ve skupině

Sokol Pražský : Sopron Sportiskola 57:65

Sokol Pražský : UKS 27 Katowice 81:51

Sokol Pražský : MBA Prievidza 76:56

Sokol Pražský : WKK Wroclaw 69:48

Skupinu jsme odehráli se shodnou bilancí 2výher a 2 proher. Tato bilance nás poslala do nedělního utkání o 5-6místo. Bohužel jsme měli na turnaji smůlu se zraněním hráčů, kdy nás mnohdy bylo pouze 8hráčů aktivních a připravených zasáhnout do utkání. Tato úzká rotace ovlivnila naši hru kdy kluci ve 3 a hlavně 4utkání již neměli mnoho sil hrát naši hru- rychlý a útočný basketbal. To nic ale nemění na faktu, že pozici pro lepší umístění na turnaji jsme si prohráli již v prvním zápase se Šoproní, kdy naše poločasové vedení o 15 bodů jsme promarnili během prvních 5minut druhého poločasu šnůrou 0:14. Takovýchto výpadků se musím vyvarovat. Velice dobrá utkání v základní skupině odehrál Jonáš Bičík- později vyhlášen jako nejlepší hráč našeho družstva na turnaji.

O 5-6místo

Sokol Pražský : Szombathelyi SI KA 80:79

V poseldním utkání jsme ukázali velice dobrý charakter jako mužstvo, kdy jsme celý zápas prohravali někdy i dvouciferným rozdílem. Ale kluci nic nevzdali a doslova v posledních vteřinách urvali víteztví pro sebe.

Do All Star pětky turnaje byl vybrán Ondřej Hauzer.

Kluci U13

Sokol Pražský : BK Nymburk 75:49

Sokol Pražský : Snakes Ostrava 61:43

Sokol Pražský : Šoproň Sportiskola 61:51

Sokol Pražský : BMS Horlev 54:45

Naši mladší hráči si ve své skupině počínali velmi dobře a vyhráli všechny 4utkání. Ikdyž ne vždy se naše vítězství rodily lehce. Většinu utkání jsme dotahovali a a až ve druhé půli urvali vítězství pro nás. Klukům trvalo ,než si u některých zahraničních týmu zvykli na clony v útoku, něž zjistili na koho si mají dávat pozor. Za zmínku určitě stojí, že se na všech vítezství velmi podíleli dva hráči z Domažlic a to Jiří Paidar a Samuel Macht, kteří již se Sokolem absolvovali zahraniční turnaj EYBL a doufáme, že jejich zapojení na sokole bude i v budoucnu.

Finále

Sokol Pražský : MKS Grojec 48:77

Ve finále jsme proti velmi vyspělému týmu z Polska neměli vůbec žádnou šanci. Hráči soupeře byli agresivnější šli za každám doskokem a v útoku si pomáhali clonou na balon. Co ale bylo na tomto zápase velice pozitivní, že hráči chtěli bojovat zápas nevzdali a sanžili se soupeři zápas co nejvíce znepřijemnit. Bohužel soupeř svou výškou dominoval pod oběma koši a to zápas rozhodlo.

Hráčem týmu za celý turnaj byl vyhlášen Samuel Macht, a do nejlepší pětky turnaje neboli All star pětky byl vybrán Jakub Zajíc.