Datum a čas konání: 20.4.2024 09:00
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Kmošek, Loudová

Velmi těžký víkend U12

Mladší minižáci se o víkndeu 26. - 27. 1. potýkali s velkou marodkou a zrovna měli na programu nejtěžší možné soupeře. V Konkurenci průběžně prvních třech týmů Přeboru Prahy zaznamenali jednu těsnou výhru a 3 jasné prohry.

Sokol Pražský   vs.   Basketbalová škola - Tygři Praha   54   :   53   (13:16, 25:24, 42:39)
Body hráčů: Táda M. 15, Honza R. 11, Vojta J. 10, Filip S. 7, Pavel Č. 4, Kristián H. 2, Míša K. 2, Vašek N. 2, Vojta L. 1
Hodnocení hráčů zápasu, dle trenéra: 1. Táda M., 2. Honza R., 3. Filip S.

Zápasy s basketbalovou školou míváme hodně vyrovnané, zatím vždy platilo, že je vyhrál ten, kdo nehrál 2 zápasy po sobě. Proto jsme stanovili hlášenku turnaje tak, aby únava z předešlého zápasu neovlivnila výkon ani jednoho týmu. Pevně věříme, že se i soupeř takto sportovně zachová v příštích turnajích, které bude pořádat.
V zápase jsme byli kolektivnější a bojovnější a drama jsme připustili jen díky trestuhodným chybám v obraně a v jednoduchých činnostech, jako bylo uvolnění pro míč, přihrávka a chycení míče. www.sportshoeszoo.com

USK Praha   vs.   Sokol Pražský   92   :   46   (29:15, 42:24, 34:75)
Body hráčů: Táda M. 7, Honza R. 7, Míša K. 6, Vojta J. 6, Filip S. 4, Jura P. 4, Pavel Č. 4, Kristián H. 3, David M. 2, Vojta L. 2
Hodnocení hráčů zápasu, dle trenéra: 1. Honza R., 2. Míša K., 3. Jura P.

Druhý zápas se nám moc nepovedl, únava už byla velká a chyb jsme kupili spoustu. Hodně nám dělala problém obrana soupeře, která byla velmi agresivní a naše slabina, uvolnění pro míč a přihrávka, se tak ukázala v celé své kráse. Tyto negativní věci ovlivnily podobu výsledku, který byl vůči hernímu projevu pro nás až moc krutý. V zápase jsme předvedli několik pohledných akcí a například při akci "hoď a běž" o soupeřova záda předvedl Jura velkou dávku sebedůvěry a kreativity (dobře mu to Vojta poradil:-).

Sokol Pražský   vs.   USK Praha   36   :   80   (13:14, 18:34, 33:52)
Body hráčů: Filip S. 10, Kristián H. 9, Táda M. 5, Honza R. 4, David M. 3, Jura P. 2, Míša K. 2, Vojta L. 1
Hodnocení hráčů zápasu, dle trenéra: 1. Kristián H., 2. Filip S., Honza R.

Do zápasu s USK jsme vstoupili velmi dobře, hlavně díky nebojácnosti Kristiána. V druhé čtvrtině jsme bohužel nenavázali a hlavně díky zbrklosti v zakončení ztratili se soupeřem krok. V třetím dějství jsme hráli celkem vyrovnaně a v poslední čtvrtině se nám nedařilo nic, hlavně návrat do obrany. V této části hry jsme vstřelili jen 3 body a 28 jich dostali. www.replica-purse.com

Sokol Pražský   vs.   BA Sparta   35   :   62   (4:12, 10:31, 24:44)
Body hráčů: Vojta J. 6, Vojta L. 6, Filip S. 4, Pavel Č. 2, David M. 2, Jura P. 2, Honza R. 2, Táda M. 2
Hodnocení hráčů zápasu, dle trenéra: 1. David M., 2. Kristián H., 3. Vojta L.

Poslední zápas víkendu jsme odehráli proti Spartě. Soupeř byl viditelně lepší a v prvním poločase nás hravě přehrával. V zápase se nám nedařilo, veškeré naše činnosti šly ruku v ruce s negativním vývojem zápasu. V zakončení jsme si nevěřili, přihrávky jsme dávali nedůrazné i nepřesné a hlavně jsme se nedokázali uvolňovat pro míč. Po poločasové promluvě jsme v sobě přece jenom probudili trochu duši bojovníka, vstřelili pár rychlých košů a získali konečně trochu radosti ze hry, což se projevilo na naší hře a v provádění všech činností. V třetí čtvrtině jsme dokázali soupeře porazit a ve čtvrté mu zdatně sekundovat, ale na zkorigování prohry to kvůli našim došlým silám už nestačilo.