Neúspěšný moravský výjezd

Junioři absolvovali zápasy na nejvzdálenějších moravských extraligových palubovkách. V neděli prohráli v Ostravě s místními Snakes 82:69. Netradičně v pondělí ráno neuspěli ani v Prostějově, kde prohráli v divokém zápase na body 118:82.

Snakes Ostrava vs Sokol Pražský 82:69 (22:22, 16:18, 31:8, 13:21)

Očekávali jsme, že na nás Ostrava bude chtít od úvodního rozskoku vyrukovat s maximální celoplošnou agresivitou a od začátku jsme se s tímto tlakem slušně vyrovnávali. V obraně jsme zodpovědně bránili a dařil se nám přechod na útočnou polovinu a následná hra 1 na 1 do nepřipravené obrany soupeře. V druhé čtvrtině nám soupeř lehce začal odskakovat. My jsme však opět začali soustředěně bránit a několika koši po nájezdech jsme šli na konci poločasu do vedení. Rozdíl mohl být i větší. Bohužel nás v tom brzdily naše “tragické” trestné hody 13/5 (38,5%). V poločase jsme byli upozorněni, že musíme hlavně zodpovědně začít druhý poločas, protože se nám to poslední zápasy nedaří a dodržovat dál naše taktické pokyny. První 2 minuty jsme přežili... Pak ale přišel náš typický herní výpadek, který nás letos “provází” celou sezónu. V útoku jsme se přestali prosazovat 1 na 1 a chyběl nám následný pohyb bez míče. Když už jsme si dokázali míč vyhodit, stříleli jsme zbrkle z perimtru místo pokusu o další vnik do koše. Soupeř nás začal trestat z protiútoků a z chyb při řešení jejich clony bez míče. K tomu přidal několik úspěšných otevřených trojek a čtvrtina tak dopadla hrozivým debaklem 8:31. V poslední čtvrtině jsme se konečně otřepali a začali zase hrát, přesto jsme jen dokázali výsledek korigovat.

Je to velká škoda, protože tři čtvrtiny jsme odehráli slušný zápas...

Statistiky z utkání Snakes Ostrava vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Barac, 2. Gottfried, 3. Ngatse

BCM Orli Prostějov vs Sokol Pražský 118:82 (28:21, 55:39, 88:62)

Od úvodní minuty měl zápas velký spád z obou stran. Oba týmy se snažily využívat rychlý přechod na útočnou polovinu. My jsme bojovali s naším obranným doskokem, když jsme soupeři trestuhodně nabízeli druhé šance k zakončení. Zároveň jsme zbytečně ztráceli míče při driblingu případně při nepřesných přihrávkách (17 ztrát za 1. poločas). V útoku jsme se ale dokázali prosazovat při hře 1na1 jako v zápase se Snakes. V půlce druhé čtvrtiny byl zápas defacto vyrovnaný. V posledních 5 minutách však prostějovští hráči trefili 4 trojky a několik jednoduchých zakokončení po našich chybách a odskočili nám. V druhé půlce se zápas změnil ve "One man show" nejlepšího hráče soupeře Juraje Palenika, který nám celkově nasázel 43 bodů (za 3b 14/9). My jsme se sice snažili skóre nějak snížit, soupeř byl však v útoku skoro neomylný a potrestal každou naši chybu rychlým nájezdem nebo úspěšnou otevřenou střelou (střelba za 3b. 30/17!!!). Prostějov nás také suverénně přehrál i na doskoku (43 vs 28).

Statistiky z utkání Orli vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Hauzer, 2. Barac, 3. Šícha

Zbývají nám 4 zápasy do konce základní části extraligy. Musíme si v nich připsat minimálně 3 vítězství, pokud chceme pomýšlet na účast v play off.