U15 s poklidem proti Nymburku a drama v Liberci

O víkendu jsem netradičně v sobotu nastoupili v domácím prostředí a v nedělí cestovali do Liberce. V sobotu jsme si připsali jasné vítězství, v neděli jsme měli pořádnou porci štěstí a zvítězili v Liberci.

Sokol Pražský : BA Nymburk 109:70

V sobotní zápase jsme měli pomalejší rozjezd, a tak jsme dovolili Nymburku celou první čtvrtinu držet krok. V druhé čtvrtině jsme začali postupně navyšovat náš tlak, a to vedlo k poločasovému vedení o 13bodů. Definitivní zlom zápasu nastal hned v úvodu třetí čtvrtiny, kdy jsme začali šnůrou 10:0 a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. V závěru zápasu jsme tak již pouze řešili, na koho padne prolomení 100bodové hranice. Hvězdy tomu byly nakloněny tak, že tento úděl opět padl na Štovajze - který svou povinnost splnil hned druhý den. J

Sokol Pražský : BK Kondoři Liberec 94:93

V nedělní zápase jsme s velkými obtížemi vyhráli v Liberci. Již začátek zápasu naznačil, že jsme do zápasu nenastoupili plně koncentrovaně a s vědomím, že si připíšeme další pohodové vítězství. Soupeř nás dokonale zaskočil a hned v úvodu se ujal vedení 3:13. Po oddechovém čase se naše hra trošku zvedla, a ještě do konce čtvrtiny jsme snížili na 23:25. Dobře a v laufu hrající soupeř nic nezabalil a v druhé čtvrtině se ujal opět mírného vedení. My ztráceli jednoduché balóny v přechodové fázi a soupeř to tvrdě trestal. Naše laxnost v některých situacích byla do očí bijící. I přes důrazný apel v poločase, jsme se moc nepoučili a na začátku druhého poločasu dostali několik jednoduchých košů z rychlého protiútoku. Dominance útoků nad obranou pokračovaly stále dál. Bohužel jsme to byli stále my, kdo tahal za kratší konec. Naštěstí se naši hráči začali více povzbuzovat a najednou, jako by poprvé v zápase nechtěli prohrát, a dát svou kůži lacino. Až jednu minutu před koncem zápasu jsme se dostali do vedení, a to rovnou 3bodového. Soupeř přesně zahraným signálem srovnal 3bodovou střelou z rukou Tomáše Palase. V následujícím útoku byl faulován Ondra Hauzer a proměnil alespoň jeden trestný hod. To, co se stalo poté na hřišti, můžeme z našeho pohledu brát jako zázrak. První střelu Liberce jsme přečkali, ale soupeř doskočil my faulovali a soupeř měl možnost pokračovat v útoku. Bohužel Ondra fauloval Tomáše ještě před vhozením míče do hry a byl odpískaný úmyslný faul. To znamenalo 2trestné hody a míč z boku pro soupeře. Tomáš Palas však ani jeden trestný hod neproměnil a v závěru neproměnil ani vítěznou střelu, a my se tak mohli radovat z utrápeného vítězství. Soupeř zaslouží poklonu za předvedenou hru. Pro naše družstvo velice dobrá zkušenost, kdy jsme se dokázali i za nepříznivého stavu vrátit do zápasu a dovést ho do vítězného konce.

Již za 14dní nás čekají poslední dva zápasu v základní části, které sehrajeme v Brně. V sobotním utkání proti Tygrům půjde o přímý souboj o to, kdo bude letos pořádat MČR U15. Pořádajícím bude vítěz tohoto utkání. K tomu abychom mohli zvítězit nás čeká hodně práce v tréninku, a hlavně v hlavě!!!