Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Poslední utkání v lize U14

Odehráli jsme poslední dvě utkání ligy a tím zakončili kategorii U14. V druhé polovině sezóny jsme, po neúspěšné snaze o postup do extraligy, hráli jen ligu. Tu jsme o tomto víkendu ukončili s celkovým skóre 1253:596 a bilancí 12 výher z 12 utkání.

R&J EBC Mělník - Sokol Pražský

61:88

(7:20 24:45 42:66)

Do Měníka jsme odjeli pouze s 8 hráči, jelikož zbylí hráči ročníku 2005 byli zraněni a nemocní a kluci 2006 se připravovali na čtvrteční utkání o postup na MČR. Už před utkáním sme si říkali že je důležité hrát čistě a bez faulů, a to se nakonec ukázalo jako náš nejtěžší soupeř. Situaci jsme ale nakonec zvládli a uhájili neporazitelnost i nadále.

BA 2006´ Roudnice n.L. - Sokol Pražský

88:96

(32:26 60:47 73:79)

V neděli nás čekal nejvyrovnanější soupeř. a bohužel i nemylé překvapení v podobě koncentrace hráčů na utkání. Kluci hráli jako ponocní, nic se jim nedařilo a nechtělo se bránit. Výsledkem bylo poločasové skóre 60:47 ve prospěch domácího celku. Po poločasové poradě se ale dali kluci opět alespoň částečnš dohromady a začali bránit tak jak jsme na to byli zvyklí z předchozích utkání. Agresivita a tlak na hráče s míče dělal soupeři velké problémy, a skvělá obrana Kuby Zajíce pak znechutila utkání i soupeřově nejlepšímu hráči. Za druhý poločas jsme si výhru zasloužili, a i přes klasicky špatné procento v zakončení , jsme si jí z Roudnice odvezli.

Tímto nám ale sezóna nekončí, ba naopak. Začíná nám příprava na kvalifikaci o ligu U15, což je náš hlavní cíl již od prosince. Doufám, že se zlepší tréninková docházka a budeme kvalitně pracovat až do 25. května kdy nás čeká 1. kolo kvalifikačních bojů.