Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Doma překvapení nezopakovali

Junioři přivítali ve 3. a 4. zápase play off GBA na své palubovce. Bohužel se jim v domácí hale nepovedlo zopakovat překvapení z druhého zápasu na Stodůlkách. V sobotu prohráli 54:82 a v neděli padli 73:96. GBA tak ovládlo sérii 3:1 a postoupilo na květnové MČR na Folimanku.

Omega Replica Watches omegaimitation.com

Sokol Pražský vs GBA EU 54:82 (15:10, 27:35, 37:55)

Do třetího zápasu před plným hledištěm sokolské haly měla obě družstva nervózní vstup. My jsme si plnili obranné úkoly, ale v útoku jsme si nedokázali správně vypracovat pozici, kterou jsme chtěli hledat. Každopádně několika nájezdy a koši z rychlých protiútoků jsme se dostali do vedení, protože soupeř nehrál úplně přesvědčivě. V druhé čtvrtině jsme si nedokázali poradit s klíčovým hráčem Jawarou, který nám za první poločas nasázel 20 bodů a zároveň organizoval útočnou hru soupeře. V útoku jsme stále museli využívat hru 1 na 1, protože jsme se přes agresivní obranu nebyli schopni uvolnit, případně využít clonu. Druhý poločas jsme začali v útlumu a soupeř šňůrou 11:2 za 4 minuty hry definitivně odskočil. My jsme najednou přestali zodpovědně bránit a v útoku jsme hráli individualisticky a chyběl nám pohyb bez míče. Soupeř tak dovedl zápas do jasného a přesvědčivého konce.

Statistiky z utkání SP vs GBA – 3. zápas

Hodnocení hráčů: 1. Ngatse, 2. Staniszewski, 3. Barac

Sokol Pražský vs GBA EU 73:96 (26:28, 41:45, 59:68)

Do nedělního zápasu oba týmy vstoupily pořádně zostra a poprvé v sérii v prvních minutách dominovaly útoky nad obranami. V úvodu druhé čtvrtiny jsme se dostali do malého vedení. Soupeř si však v poslední minutě před poločasovou přestávkou vzal vedení zpět. Nicméně v poločase to byl naprosto vyrovnaný zápas. V úvodu třetí části nám soupeř dvěma trojkama odskočil. My jsme však na to reagovali rychlým time outem a náskok soupeře jsme opět stáhli. V průběhu čtvrtiny jsme začali mít problémy s fauly. Přispěli k tomu i rozhodčí zápasu, kteří nečitelně nastaveným metrem v pískání a různým posuzováním podobných zákroků nadzvedávali nejednoho diváka v hledišti. My jsme stále bojovali a snažili jsme se náskok soupeře snižovat, nicméně soupeř byl v tomto zápase při velké střelecké chuti a neomylně nás trestal úspěšnými dlouhými střelami z otevřených pozic (za 3b. 30/13). I když soupeř opticky vyhrál větším rozdílem, tak výsledek určitě neodpovídal naší předvedené hře a hráči zápas poctivě odmakali.

Statistiky z utkání SP vs GBA – 4. zápas

Hodnocení hráčů: 1. Hauzer, 2. Staniszewski, 3. Ngatse

V sérii s GBA prohráváme 3:1 a sezóna tak pro nás končí. Nicméně se určitě za předvedené výkony v sérii nemáme za co stydět. Jsem rád, že jsme dokázali soupeře jednou porazit, a to dokonce na jeho palubovce, kde letos nevyhrál žádný jiný tým.  Nejvíc mě těší, že tým juniorů v play off ukázal konečně svůj charakter, i když nás někteří už na začátku odepisovali.

Klukům jako trenéři ještě jednou děkujeme za sezónu, která nebyla vůbec lehká i na základě dozvuků z té minulé neúspěšné.

Maturantům přejeme v nadcházejících dnech hodně štěstí a pracovitosti, aby svůj následující chystaný zápas se zkouškou z dospělosti úspěšně zvládli.

V neposlední řadě děkujeme všem fanouškům, kteří nás v sezóně podporovali a fandili nám. Pro všechny kluky byl velký zážitek hrát zápasy proti GBA před zaplněným hledištěm naší haly!