Letos bohužel až 5.místo na MČR U15

O uplynulém prodlouženém víkendu jsme odehráli v Brně na hale Morenda poslední mládežnické MČR. I přes 4výhry a pouze 1porážku si odvážíme až 5.místo, což je po průběhu celé sezóny určitě neúspěch.

Sokol Pražský : BK Příbor 79:78

Do prvního zápasu na turnaji jsme nevstoupili vůbec dobře, v první čtvrtině jsme dokonce prohrávali 19:27. Do poločasu jsme stihli snížit na 44:44, ale i tak se nejednalo o žádný supr výkon. Ve druhém poločase to byl boj o každý bod když se ani jednomu soupeři nepodařilo odskočit na výrazný počet bodů. V závěru ukázal pevné nervy Jonáš Bičík, který posledním košem zápasu urval cennou výhru pro naše družstvo.

Sokol Pražský : BK Kondoři Liberec 96:92

Druhý zápas dne a opět hrozný start do utkání, bohužel jsme se nepoučili z prvního zápasu a opět jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec. Liberec byl aktivnější, víc chtěl a já naše kluky vůbec nepoznával. Poločasové skóre 33:47 bylo pro nás ještě milosrdné. Vstup do druhé půle byl ale ‚plně o něčem jiném. Najednou nás bylo celé hřiště, nevypustili jsme žádný souboj a odměnou nám bylo nejen stažení náskoku, ale dokonce vedení o jeden bod. Poslední čtvrtina byl opět boj, kde jsme opět byli my tím šťastnějším a vyhráli jsme o 4body.

Sokol Pražský : Sokol Písek 70:89

Rozhodující zápas na celém turnaji. Věděli jsme, že pokud chceme uhrát první místo ve skupině tak musíme za každou cenu vyhrát. Nevím jestli jsme neunesli tlak, nebo co se stalo ale opět první půle rozhodla o osudu celého zápasu. První čtvrtinu jsme ještě drželi krok, ale v poločase vedl písek již o 14 bodů. V druhé půli jsme se dostali až na rozdíl 7bodů, ale to bylo z naší strany maximum. V závěru obrat a náš konečný zmar zařídil Pepa Svoboda, který trefil těžkou trojku, a díky tomu jsme na skóre nepostoupili ze skupiny do bojů o 1-4místo.

Sokol Pražský : BK Snakes Ostrava 87:62

Sokol Pražský : BK Příbor 70:44

V následujících zápasech jako by z nás spadla nervozita a tlak z očekávání. Najednou jsme vyvíjeli tlak na hráče s míčem, rozbíhali se do rychlého protiútoku a byly více kolektivní a odvážný. Bohužel toto probuzení přišlo příliš pozdě, a tak jsme skončili až na 5.místě, což je pro toto družstvo určitě zklamaní.

Doufejme, že se z této facky nezhroutíme ale naopak nás to nakopne k další tvrdé práci! Pro kluky ročníku 2004 přichází klíčové období, kdy se většina z nich bude chtít probojovat do kádru extraligy U17 (aspoň doufejme). Vše teď bude záležet pouze na nich jaké ponaučení si z mistrovství vezmou, a jak moc na sobě budou chtít pracovat.