Hráči Sokola v basketbalových reprezentacích

Hned ve třech reprezentačních soutěžích se objevili/objeví hráči ze Sokola Pražského.

3-4.8. se ve francouzském městě Voiron konala kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 3X3 pro kategorii U18. V týmu se představili Richard Barac a Filip Staniszewski.

V kvalifikaci postupovali vždy 2 týmy ze skupiny. Skupina A byla ve složení Izrael, Francie, Česká republika a Bosna a Hercegovina. Skupina B- Portugalsko, Švédsko, Bělorusko, Slovensko.

AmazingClock První zápas proti Izraeli českému týmu asi nevyšel příliš podle očekávání. Do 5. minuty byl zápas velice vyrovnaný, avšak poté za stavu 9:8 v náš neprospěch, začala izraelská kanonáda a zápas pro sebe hráči Izraele urvali. Konec zápasu 21:12.

Druhý zápas sehráli Češi s domácí Francií. Ještě 4 vteřiny před koncem jsme vedli 15:13. Francie však dokázala vyrovnat dalekonosnou střelou a šlo se do prodloužení. V prodloužení vyhrává tým, který první získá 2 body. To bylo již v režii Richarda Barace, který nejprve skóroval z nájezdu a poté měl šanci ukončit zápas jedním ze svých 2 trestných hodů. Ani jeden neproměnil, ale díky útočnému doskoku a následné asistenci jeho spoluhráče dokázal z podkoše skórovat i podruhé. Češi zvítězili 17:16 po prodloužení.

Poslední zápas, kteří Češi potřebovali vyhrát sehráli s Bosnou a Hercegovinou. Opět, jako v zápase s Francií, se prezentovali dobrou hrou. Celý zápas měli pod kontrolou a bez větších potíží zvítězili 22:13.

Naneštěstí v zápase Izrael-Francie zvítězila Francie, tudíž vznikla minitabulka 3 týmů se stejným počtem bodů. Francie, Izrael a ČR. V tomto případě rozhoduje o postupujícím počet nastřílených bodů. Těch měli Češi nejméně, a proto postoupily týmy z Francie a Izraele.

Další soutěží, kde máme Sokolské zastoupení je Liga Národů 3X3 v kategorii U23. Sokolskými zástupci jsou Daniel Kačer a Daniel Zach (bývalý hráč a nyní člen spolupracujícího programu Strive High)

Liga Národů se skládá ze 3 konferencí. Západní-Jižní Evropa, Asie-Evropa a Centrální-Východní Evropa, kam spadá právě ČR a dalších 5 zemí. Soutěž se skládá ze 6 jednodenních turnajů.

První 2 turnaje se konaly 26-28.7 na Ukrajině, kde Češi skončili nejdříve na 5. místě a na druhý pokus se vyhoupli na místo 4.

Další 2 turnaje probíhaly tento víkend, respektive od 2-4.8. v Maďarsku. Tým z České republiky zde skončil 2x pátý.

Poslední 2 zastávky budou pořádány opět v Maďarsku, a to ve dnech 29-30.8. Momentální umístění v celkové tabulce je 5.místo. Na prvním místě se sluní tým z Ukrajiny. Přejeme hodně štěstí oběma Danům na posledním turnaji.

Posledním turnajem, kde budeme mít možnost spatřit hráče z SP je Mistrovství Evropy do 16 let divize B, který se bude konat v Podgorice, hlavním městě Černé Hory. Turnaj začíná již ve čtvrtek 8.8 a končí 17.8.

Můžeme se těšit na duo Matěj Šafařík a Lukáš Charvát, kteří spolu letos působili v kategorii U17 pod trenérem Vladimírem Vyoralem. Cílem jistě bude umístit se do 3. místa na turnaji a zajistit si tak postup do divize A!