Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Písek Sršni vs Sokol Pražský

Datum a čas konání: 24.1.2020 19:00
Místo: Sportovní hala Sokol
Rozhodčí: Kovačovič, Kocián

Příprava v plném proudu

Příprava v plném proudu

Tým U15 je v plné přípravě na novou sezónu. Po dvou soustředěních jsme se zúčastnili turnaje Test cup v Ostravě a tím odstartovali herní část přípravy. I přes špatné výsledky na turnaji jsme zatím s přípravou spokojeni a těšíme se na začátek soutěže.

Kluci ročníku 2005 se poprvé sešli 19. srpna kdy odstartovali letní přípravu.

V prvním týdnu je čekali dopolední tréninky v hale a odpolední běhání pod širým nebem. Většina hráčů přijela alespoň částečně připravena, a tak se nám z počátku zranění zdánlivě vyhýbala. Po den a půl trvajícím volnu jsme se sešli na druhý týden do Brandýsa nad Labem. Zde už se bohužel začali projevovat nedostatky v letní přípravě některých hráčů. Svalové bolesti limitovaly stále více hráčů. Nakonec jsme dotrénovali v 11 hráčích a bez jakékoli pauzy jsme se vydali na 7 hodin trvající cestu do Ostravy.

I přes varování ostatních trenérů SP jsme pro cestu zvolili našeho státního dopravce a opět nezklamal. Z Prahy jsme vyjeli včas, už to by se dalo považovat za velký úspěch, ale radost netrvala příliš dlouho. Do Pardubic jsme přijeli se zpožděním 45 minut. Po dalších 30 minutách, které jsem stáli ve stanici nám paní průvodčí oznámila že spoj ve kterém sedíme se ruší. Po velkém zmatku v pardubické nádražní hale jsme naštěstí sehnali posledních 13 míst z celkem 15 volných ve vlaku společnosti Leo Express. Na nádraží jsme tak přijeli 3 minuty po plánovaném začátku našeho prvního utkání.

Díky velké pomoci organizátorů jsem se ale rychle přemístili do haly a mohli nastoupit k prvnímu utkání.

Sokol Pražský - Lokomotiva Plzeň

56 : 69

Vzhledem k okolnostem cesty byl projev na hřišti celkem sympatický. Kluci se snažili i přes únavu z cesty plnit pokyny a hráli jsme vyrovnanou partii. Bohužel jsme na soupeře nestačili, ale i tak jsme byli s výsledkem spokojeni.

Po utkání jsme se šli ubytovat a velmi povedená den jsem zakončili bouřkou, která nás zastihla.

Druhý den nás čekalo až odpolední utkání a tak jsme si mohli po náročném dni pořádně odpočinout. Poté už jsme se těšili na utkání s domácím týmem

Sokol Pražský  - Snakes Ostrava

41 : 75

Natěšení kluků na utkání opadlo po příchodu do haly. Náš tým plný zahradních trpaslíků se postavil proti ostravským dlouhánům s velkým odhodláním. Ani to nám ale nepomohlo a od úvodu jsem tahali za kratší konec. Zuby nehty jsme se drželi soupeře ale s třetími a čtvrtými šancemi soupeře jsme nic nezmohli. Výsledkem byla jasná prohra.

Po utkání se kluci těšili do místního venkovního bazénu, ten byl ale kvůli špatnému počasí dopoledne uzavřen a nikoho nezajímalo odpolední vedro.

Po opravdu velmi náročných 14ti dnech přípravy nás čekal třetí zápasový den na turnaji a v něm hned dvě utkání. Už to samo o sobě nevěstilo nic dobrého.

Sokol Pražský - Orli Prostějov

78 : 90

Papírově nám nejbližší soupeř sliboval vyrovnanou bitvu a to se i stalo. Od úvodního rozskoku bylo utkání velmi vyrovnané. Stejně jako ve všech předešlých utkáních nás nejvíce brzdila neschopnost proměňovat vyložené šance. To vyvrcholilo několika neproměněnými dvojtakty v situaci 1 na 0 nebo 2 na 0. V koncovce duelu již kluci neměli síly soupeři vzdorovat a tak nám nakonec Prostějov odskočil na 12ti bodový rozdíl.

Po obědě a krátké pauze nás čekal další těžký zápas

Sokol Pražský - Szombathelyi

61 : 62 PP

Maďarský soupeř byl pro kluky očividně velkou motivací. Hráči přestali faulovat a více se koncentrovali na hru. Velkou pomocí nám byl i Prostějovský kotel U17 který nás hnal kupředu. Celé utkání se skóre přelévalo ze strany na stranu, až došlo na prodloužení. V tom chtěly oba týmy ještě přitvrdit, ale už nebyli síly. Kapitán týmu soupeře ukázal své vůdcovské schopnosti a 3 vteřiny před koncem prodloužení, po timeoutu a vyhazování z boční čáry, proměnil rozhodující dvojtakt a rozhodl tak o výsledku  utkání.

V neděli bylo už na hráčích vidět obrovské vyčerpání. A do toho nás čekal v tu dobu už jasný vítěz turnaje, slovenský Inter Bratislava.

Sokol Pražský - Inter Bratislava

61 : 88

Toto utkání postrádalo z naší strany jakoukoli energii. Cením si ale hráčů za jejich přístup a snahu odehrát zápas naplno. Po vyrovnaném poločasy přišel velký tlak soupeře, kterému jsme jednoduše podlehli.

 

Po posledním utkání už nás čekala jen cesta zpět domů. Nepoučitelní trenéři opět zvolili variantu národního dopravce, který se odvděčil přeházením místenek a hodinovým zpožděním.

 

Po zaslouženém odpočinku pokračujeme dále v přípravě a cestě k našemu vysněnému cíli.

 

Diskuze

Tabulka

1. Basket Fio banka.. 16 1482:1118 42
2. Sokol Písek Sršni 16 1520:1248 42
3. Basketbal Polabí 16 1471:1273 40
4. Slavoj BK Litoměřice 16 1301:1100 36
5. USK Praha B 16 1166:1089 36
6. Sokol Pražský 16 1204:1359 30
7. Sokol Vyšehrad 16 967:1186 26
8. YDEA KONDOR 16 1124:1304 24
9. BK Lokomotiva Plzeň 16 1100:1284 24
10. Basket Košíře 16 1056:1430 20

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 70023
Posledních 30 dnů: 1726 | Posledních 7 dnů: 803 | Poslední den: 69

© 2020 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne