100důlky cup

Starší minižáci v termínu 20. - 22. 9. 2019 odehráli kvalitně obsazený přípravný turnaj 100důlky cup. Zaznamenali 2 výhry, 3 prohry a obsadili konečné 5. místo. Oproti výkonům v minulém přípravném tunaji v Písku se prezentovali zlepšeným herním projevem.

Sokol Pražský   vs.   BK Pardubice   23   :   65   (21:9, 36:14, 54:17)
V prvním zápase na turnaji jsme doplatili hlavně na neproměňování jasných šancí. V zakončení nám chyběl větší důraz a soustředěnost. Oproti výkonům v zápasech na turnaji v Písku jsme prokázali zlepšení a to hlavně ve zvýšeném počtu snah našich hráčů brát soupeře při střele na záda. Na basketbalovějšího soupeře jsme ale neměli. Pardubice hrály kolektivně, rychle a měly nepříjemnou obranu. Pro nás nezvykle používaly clony, které se zatím učit nebudeme (i když vedou k aktuálnímu úspěchu, ale pro vývoj hráče jsou v tomto věku kontraproduktivní). Z pohledu obrany je začít řešit musíme, tak je dobře, že jsme se s nimi setkali při zápase na přípravném turnaji.
Hráči zápasu dle trenéra: 1. Táda, 2. Vašek, 3. Jura
Body hráčů: Táda 5, Vojta J. 4, Vašek 3, Deli 2, Honza R. 2, Filip S. 2, Pavel 2, Filip K. 1, Jura 1, Kristián 1

Loko Plzeň   vs.   Sokol Pražský   43   :   40   (6:14, 14:29, 28:38)
swiss replica watches V druhém zápase na turnaji jsme se střetli s týmem plzeňské Lokotky, která byla oslabená o hráče hrající ligu U14. Nicméně Plzeň se v kategorii ročníku 2007 opírá o výkony hráčů ročníku 2008, kteří proti nám nechyběli. Soupeř na nás vlétl podle předpokladů, opět jsme v úvodu zápasu spálili několik jasných šancí a tím se trochu utlumili. Byla radost vidět, že jsme se nevzdali bojovali a za to i byli odměněni několika úspěšnými koši, které nás nastartovaly. Najednou jsme začali být odvažnější, kolektivnější a to se projevilo v naší dominanci v druhém poločase. Při kvalitě soupeře a ztrátě z prvního poločasu, už to na výhru nebylo, ale utkání jsme alespoň zdramatizovali, dokonce poslední střelou šahali po prodloužení.
Hráči zápasu 1. Deli, 2. Táda, 3. Kristián
Body hráčů: Deli 12, Kristián H. 8, Táda M. 8, Filip K. 3, Vojta J. 3, Filip S. 2, Šimon 2, Vašek 2

Sokol Pražský   vs.   Brandýs nad Labem   56   :   72   (16:18, 33:35, 46:56)
Třetí zápas nás čekal proti týmu, se kterým jsme už několikrát hráli a vždy jasně prohráli, naposledy na Brandýském poháru.
Náš zlepšený projev pokračoval i v prvním poločase, kdy jsme byli Brandýsu vyrovnaným soupeřem. V druhém poločase jsme doplatili na naši slabinu a tou je soustředěnost v obraně (vědět stále kdo a kde je můj hráč) a rychlý návrat při zisku míče soupeřem (hlavně týmovost při výpomoci - nehlídat si jen svého hráče a stále vidět míč). Brándýs po poločasové pauze plně využil svou zkušenost z Jr.NBA, kde se stejně jako v tomto našem turnaji nepodával míč rozhodčímu. Z několika rychlých výhozů získal jednoduché koše a v naší obraně udělal značné zmatky. Herní nepohoda se opět projevila v naší útočné nepřesnosti. Soupeř dal naopak i několik “šťastných” střel, takže i přes náš stálý bojovný výkon jsme prohráli rozdílem, který byl pro nás trochu “krutý”.
Hráči zápasu dle trenéra: 1. Filip K., 2. Táda, 3. Honza R.
Body hráčů: Táda 12, Honza R. 10, Deli 9, Kristián 9, Filip K. 6, David 4, Šimon 2, Vojta J. 2, Vojta L. 2

Sokol Pražský   vs.   BA Sparta   47   :   43   (10:8, 23:22, 36:39)
Náš ranní nedělní zápas proti domácí Spartě měl vše co má v této kategorii mít. Nechyběl vyrovnaný průběh a dramatická zápletka. Na obou stranách byly vidět krásné individuální výkony, velká bojovnost ale i zbrklost a s tím spojené, pro tento věk typické, chyby.
Do zápasu jsme vstoupili lépe, jenže soupeř udržel krok hlavně díky naší trochu vlažnější obraně a nedůraznosti “vzít soupeřovi hráče na záda”. V druhé čtvrtině nás naopak trochu brzdilo špatné rozestavení hráčů v útoku. Snažili jsme se hrát 1 - 1, ale naráželi do připravených obránců, které pod koš přivedli naši stažení hráči.
V druhém poločase měla trochu více ze hry Sparta, my se nevzdali a nepříznivý vývoj dokázali v poslední čtvrtině otočit. Dařil se nám hlavně rychlý protiútok, důrazný útočný doskok a následná hra do koše, která často končila soupeřovým faulem. Ze získaných trestných hodů jsme většinou úspěšně skórovali a dali tak základ naší výhře.
Hráči zápasu dle trenéra: 1. Kristián, 2. Filip K., 3. Vojta J.
Body hráčů: Vojta J. 9, Kristián 7, Táda 6, Vašek 5, Filip K 4, Honza R. 4, Šimon 4, Deli 3, Pavel 2, Vojta L. 2, Filip S. 1,

Sokol Pražský   vs.   BK Děčín    43   :   32   (8:9, 28:15, 36:20)
Poslední zápas na turnaji jsme změřili síly s děčínskými válečníky. Soupeř byl oslaben o své důležité hráče a unaven po předchozí prohře s Pardubicemi. My od výhry nad Spartou měli více času na odpočinek a to se projevilo i v zápase. Soupeře jsme uběhali a ubojovali. Z naší strany se objevilo několik hezkých rychlých protiútoků, jinak se více bojovalo než hrálo a v tomto ohledu my měli navrh. Dopustili jsme se spousty chyb a hlavně faulů. Spousta jich plynula z naší snahy bránit, netakticky “všichni všude”, a hlavně při snaze brát “na záda”. Kluci si za snahu zaslouží pochvalu a musí si být vědomi, že ještě není vyhráno, že je potřeba soustředěnou prací v tréninku chyby odstranit.
Hráči zápasu dle trenéra: 1. Honza R., 2. Šimon D., 3. Táda M., Vojta J.
Body hráčů: Vojta J. 8, Deli 6, Táda 6, Jura 5, Kristián 5, Honza R. 4, Šimon 3, Filip K. 2, Pavel 2, Vojta L. 2

Do All stars sestavy turnaje se prosadil Táda, který obdržel i cenu pro nejlepšího střelce trestných hodů (nejvíce proměněných pokusů).
Hráčem týmu byl vyhodnocen Honza R. a osobností týmu Kristián Hager.
Interní cenu největšího zlepšení si zasloužil celý tým. Výkony na turnaji v Písku nebyly dobré, teď na Spartě jsme předvedli, že dokážeme bojovat a hrát "s každým". Nutné je abychom chodili na tréninky, drželo nám zdraví a v tréninku byli odpovědní, pozorní a cílevědomí.