Na úvod sezóny 1:1

Junioři mají za sebou první soutěžní zápasy extraligy. V sobotu prohráli na půdě nováčka soutěže BC Kolín 83:88. V neděli pak dokázali porazit BK Pardubice 80:66. Začínáme tak sezónu s bilancí 1:1.

BC Kolín vs Sokol Pražský 88:83 (32:28, 48:52, 70:66)

Už před začátkem zápasu jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. I když je soupeř nováčkem soutěže, tak jeho tým a hlavně styl hry u nás budil respekt. Od první minuty se hrál velmi svižný basketbal, který více stylem připomínal žákovský. My jsme měli velký problém v zastavení nebo aspoň přibrždění rychlého přechodu soupeře do útoku, i když na to byli hráči před zápasem upozorněni. Pomáhali jsme si zbytečnými fauly a soupeře jsme neustále posílali na čáru trestného hodu. Jen v první čtvrtině soupeř střílel 17 TH!!! Za první čtvrtinu jsme tak inkasovali 32 bodů a bylo jasné, že musíme zlepšit hlavně obranu. V druhé čtvrtině jsme už soupeře (s vypětím všech sil) zastavovali lépe. Díky tomu jsme mohli vyrážet do protiútoků a případně jsme si v postupném útoku více půjčili míč a neslo to úspěch. Minutu před koncem poločasu jsme byli ve vedení o 9 bodů. Pak jsme ale inkasovali 5 zbytečných bodů, místo abychom slibný náskok udrželi do šaten. V druhém poločasu soupeř ještě zvýšil „otáčky“ v přechodu do útoku a začal stahovat náskok. My jsme naopak v našem útoku kupili jednu chybu za druhou. Chyběl nám pohyb bez míče a hráči se individualisticky utápěli v nájezdech mezi tři hráče, když se snažili naši „herní křeč“ zlomit a nám přibývala jedna ztráta za druhou. Když už jsme konečně dokázali skórovat, soupeř nás do 5 sekund dokázal trestat košem na druhé straně hřiště. V obraně nám stále chyběl krok, abychom při řešení obranných situací byli včas. Přesto jsme se 2 min před koncem dostali na rozdíl jednoho bodu a po zisku jsme měli přesilovou situaci, kterou jsme měli jasně potrestat. Místo toho následovala hloupá ztráta míče a úmyslný faul z naší strany. Soupeř oba trestné hody proměnil a následně trefil trojku a my už jsme nedokázali odpovědět. První zápas sezóny jsme tak prohráli. I když těžko jsme mohli vyhrát, když „spácháme“ 30 ztrát, střelbu za 3b. máme 17/2 a soupeř střílí 2x více TH než my.

BC Kolín vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Plášil, 2. Gottfried, 3. Krystlík

BK Pardubice vs Sokol Pražský 66:80 (17:25, 35:43, 50:63)

Do nedělního zápasu jsme vstupovali s cílem napravit sobotní „klopýtnutí“. A na hráčích to bylo vidět. Od úvodu jsme se snažili hlavně lépe a pozorněji bránit než v sobotním zápasu. Do sedmé minuty se hrál vyrovnaný zápas. Nám se v posledních třech minutách povedla šňůra 11:0. V druhé čtvrtině jsme pokračovali v naší hře. Na útočné polovině jsme zlepšili pohyb míče a dokázali jsme soupeře několikrát vykombinovat. V obraně jsme ještě přitlačili a následnými rychlými protiútoky jsme Pardubicím odskočili na rozdíl 12 bodů. Bohužel na závěr poločasu jsme zbytečně dali šanci soupeři snížit. V druhém poločasu jsme začali hrát více aktivně. Správně jsme rotovali v obraně a po ziscích vyráželi do rychlých protiútoků, případně jsme si opět dokázali kolektivně vyhovět na útočné polovině. Náš náskok se v tu chvíli navýšil až na 21 bodů. Soupeř musel něco změnit, a tak zvýšil agresivitu na hráče s míčem. My jsme najednou zbytečně vypadli z role, začali zmatkovat a jako v sobotním zápase se snažili narychlo něco spasit divokými nájezdy do třech hráčů. Bohužel jsme přestali  i zodpovědně bránit a dohrávat hráče soupeře na doskoku. Do „naší“ hry nás vrátili až dvě slepené trojky Šáfy. Závěr zápasu jsme pak už kontrolovali a připsali jsme pro nás první důležité vítězství.

Hodnocení hráčů: 1. Barac, 2. Šafařík, 3. Brojo

BK Pardubice vs SP

V sobotu jsme neodehráli dobrý zápas a všichni jsme si toho vědomi. V neděli jsme naopak předvedli v určitých pasážích zápasů basketbal, kterým bychom se chtěli prezentovat v průběhu celé sezóny a hráči za tyto úseky zaslouží pochvalu.

Za 14 dní budeme v sobotu od 17:00 hostit BK Nymburk a v neděli v 10:00 přivítáme v pražském derby tým USK.