Datum a čas konání: 22.11.2019 19:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Vávrová, Bohata

Bez obrany to nepůjde

Junioři vyjeli k dalším zápasům extraligy na půdu soupeřů z Jindřichova Hradce a Písku. Opět propadli na obranné polovině a schytali tak dva debakly. S GBA Jindřichův Hradec prohráli 67:103 a v Písku padli 82:112.

GBA Jindřichův Hradec vs Sokol Pražský 103:67 (21:18, 47:30, 75:45)

Do víkendových zápasů jsme vstupovali v nekompletním složení. V úvodu zápasu jsme se soupeřem drželi krok a dokonce jsme v šesté minutě vedli. Pak však soupeř přidal na agresivitě a rychlosti a my jsme začali v obraně „hořet“ jako papír. Soupeř nás přehrával ve všem – v rychlém protiútoku, ve hře 1 na 1, v pohybu s míčem při vypracovávání otevřených pozic. My jsme na vše reagovali velice pomalu a naše vypomáhání v obraně neslo prvky alibismu. V útoku jsme začali hrát staticky a bohužel nejrychlejší do rychlého protiútoku byl pouze hráč s míčem. Na začátku druhého poločasu jsme zabojovali a stáhli náskok soupeře na osm bodů. Soupeř se však uklidnil timeoutem a slepenými trojkami nám opět odskočil. Soupeře v zápase zdobila velmi dobrá úspěšnost střelby za 3 body. Napomohla tomu však i naše častá nedorozumění v obraně, pomalé rotace nebo malá agresivita při výpomocích. Zápas jsme zároveň odehráli velmi „opatrně“. 12 faulů (z toho jeden útočný a technická chyba) není úplně ideální znak agresivní obrany, kterou chceme praktikovat.

Statistiky z utkání GBA vs SP

Sokol Písek vs Sokol Pražský 112:82 (39:20, 70:42, 100:56)

V neděli nás čekal leader tabulky - písečtí sršni. Před zápasem jsme se připravovali na to, že na nás budou chtít sršni doslova nalétnout. Výsledek první čtvrtiny 39:20 mluví však za vše. Soupeř hrál rychle, dravě a my jsme vůbec jejich útočný kolotoč nestíhali. V řešení clon jsme opět propadli díky naší špatné komunikaci a pomalým nohám a soupeř bavil publikum několika efektivními smeči. Když to po třech čtvrtinách vypadalo, že odjedeme s velkým výpraskem přes 120 bodů, tak jsme se konečně osmělili, začali bránit agresivně v obraně a díky tomu se nám i lépe skórovalo v útoku. Na druhou stranu je potřebné i přiznat, že klíčoví hráči Písku již odpočívali na lavičce.

Statistiky z utkání Písek vs SP

V šesti zatím odehraných zápasech v průměru dostáváme 95 bodů a máme druhou nejhorší obranu v extralize!!! I úplnému laikovi je zřejmé, kde máme v současné době největší problém a na čem musíme sakra zapracovat. Zároveň potřebujeme doléčit i naše zdravotní neduhy.

V první řadě, ale musíme chtít začít všichni kompaktně bránit jako tým!

OBRANA NENÍ AŽ TOLIK O UMĚNÍ, ALE JE HLAVNĚ O CHTĚNÍ. KDO CHCE, TEN BRÁNIT ZAČNE! KDO NECHCE, TAK NIKDY BRÁNIT NEZAČNE!

VĚŘÍM, ŽE NAŠI HRÁČI UŽ BRZY ZAČNOU - už je na čase!