U17 na domácí palubovce 1:1

V sobotním utkání jsme na své domácí půdě přivítali lídra soutěže BŠ Praha, kterému jsme bohužel nebyli vyrovnaným soupeřem. V neděli jsme si spravili chuť proti BK Loko Plzeň.

Sokol Pražský : BŠ Praha 69 : 96

V sobotním zápase jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec. I přes upozornění na silné stránky soupeře jsme je nechali jednoduše skórovat a nechali je dostat se do pohody. Na začátku druhé čtvrtiny jsme přitlačili v obraně a začali se na soupeře dotahovat. Bohužel pro nás přišel zkrat v poslední minutě poločasu, kdy jsme nejprve nedokázali vyhodit po koši, následně dostali koš s faulem a v poslední vteřině se hostující Kheil pěkně trefil přes celé hřiště. Toto všechno způsobilo, že se soupeř dostal opět na koně a my v poločase prohrávali o 12 bodů. Tímto momentem jako by naši hráči došli k závěru, že v tomto zápasu nemůžeme uspět a bez velkého zápalu a bojovnosti jsme odehráli druhý poločas a utrpěli první jasnou porážku v sezóně. Nejvíce zarážející na zápase bylo, že nás soupeř přehraje a my nechceme bojovat a porvat se o to. Našich 13obranných faulů je toho důkazem.

Sokol Pražský : BK Loko Plzeň 92 : 69

V neděli jsme narazili na papírově slabšího soupeře, který ještě dorazil bez svého hlavního trenéra, který léčil své basketbalové šrámy. V zápase jsme i přes pomalejší rozjezd postupně chytli tempo a navyšovali své vedení. Soupeř nás v jednu chvíli lehce přibrzdil postavenou zónovou obranou, ale i tuto chvíli jsme přečkali a došli si pro jasné vítězství. I přes vítězství, by jsme si jako trenéři představovali vetší nasazení v zápase, větší chuť a radost ve všech činnostech.

Již za 14dní přivítáme netradičně opět na domácí palubovce dalšího pražského rivala, tentokrát USK. Dorazte nás povzbudit v sobotu od 16:00. Nedělní zápas odehrajeme v Písku.