Druhý turnaj U11

V sobotu jsme zavítali do tělocvičny ZŠ Mochovská, kde hrají svá utkání Sokol Kbely. Do prvního utkání s BA Radotín, který má velmi potenciální tým s výškovou převahou, s kterou jsme měli místy problémy, jsme vstoupili koncentrovaně a hned od úvodu zápasu jsme udávali tempo hry. Zlepšila se hra v útoku, kde jsme se dobře viděli a hráli kolektivně. Stále nás brzdí přesné přihrávky a dodržování pravidel v postupném útoku, nahradila to ale bojovnost a touha po vítězství.

SP – BA Radotín 59:19 (15:3, 21:10, 13:0, 10:6)

Body hráčů:
Dan 11, Juni 8, Miky 7, Jenda 7, Vojta 6, Tobi 5, Búďa, Radek a Filip 4, Ondra 2, Gába 1, Matouš, Péta, Matěj a Jáchym 0 bodů

Hodnocení dle trenérky: Juni, Dan, Miky

Ve druhém zápase se Sokolem Kbely jsme se ujali vedení od první minuty zápasu a to jsme postupně navyšovali úměrně únavě. Hráči se na hřišti často střídali a podle toho hra vypadala, občas velmi zbrklá, každý hráč chtěl zakončovat, občas z nesmyslných pozic daleko od koše a nedodržovali jsme nic. Objevovala se pěkná spolupráce, která vystřídala chaos plný chyb.

SP – Sokol Kbely 90:24 (29:3, 19:4, 18:11, 24:6)

Body hráčů:
Dan 19, Ondra 16, Miky 14, Jenda 10, Tobi 6, Juni 5, Radek, Vojta a Péťa 4, Filip, Budka,
Matouš a Gába 2, Jáchym a Matěj 0 bodů.

Hodnocení dle trenérky: Dan, Ondra, Miky

V neděli do Jenče, kde má své domácí hřiště Basketbalová škola, přijel úplně jiný tým.
Už při rozcvičení jsme nedávali jednoduché koše, ale to byl teprve začátek. V šatně jsme si říkali, že BŠ bude těžký a úplně jiný soupeř, než s kterými jsme doposud hráli. Za stavu 29:0 v 6 minutě zápasu jsme poprvé skórovali. Soupeř, který má za sebou spoustu zápasů a je herně někde jinde, než my na nás vlítnul od začátku s agresivní obranou, kde nám sbíral soustu míčů, a když už konečně jsme se dostali blíže ke koši tak nám nevyšla přihrávka, nebo nás zablokovali. To způsobilo, že jsme sklopili hlavu, přestali bojovat a dokonce došlo i na slzy. O poločasové rozmluvě se hra malinko zlepšila, ale rozhodně jsme se nepřiblížili k našemu hernímu projevu, jako v jiných zápasech.

SP – BŠ Tygři Praha 34:104 (4:35, 9:20, 13:24, 8:25)

Body hráči:
Ondra 9, Miky 6, Dan, Péťa a Juni 4, Búďa, Filip a Vojta 2, Patrik 1, Gába, Tobi, Radek, Péťa, Jáchym 0.

Hodnocení dle trenérky: Ondra, Miky…..

Ve druhém zápase zpražení po výkonu s BŠ jsme se s týmem USK dlouho trápili a nemohli se dostat do tempa. Nebojovnost, nepřesnost, nedůslednost nás provázela celý poločas. Zlom nastal po odpočinku a teprve chvílemi hra odpovídala naší představě. Přesto, že za USK skórovalo pouze 5 hráčů z 13, místy jsme nedokázali zastavit hru 1:1 za cenu faulu.

SP – USK Praha 84:29 (25:7, 20:18, 27:2, 12:2)

Body hráčů:
Dan 15, Patrik 13, Vojta 9, Jáchym 8, Ondra, Juni, Miky a Jenda 6, Filip 5, Radek a Gába 4, Péťa 1, Bůďa 0, Tobi nehrál

Hodnocení dle trenérky: Jenda, Patrik, Dan

Bude chvilku trvat, než dohoníme výkonnostně BŠ, ale to neznamená, že při každé porážce budeme brečet, vztekat se a nepopereme se s prohrou. Život je i o prohrách a sport je skvělá průprava. Musíme si uvědomit, že tento zápas byl pro nás první velkou prověrkou a takých to zápasů je důležité odehrát co nejvíce, abychom se herně zlepšovali. Odehráli jsme první část soutěže s krásným výsledkem a musíme o to víc pracovat (víme na čem), abychom měli více sebevědomí a herně se zlepšovali, je důležité, abychom byli zdraví a chodili na všechny tréninky, výsledky pak přijdou za námi.

Nemůžu zapomenout na skvělou podporu z hlediště zvláště za nepříznivého výsledku. Všem moc děkuji za ranní vstávání a zůstaňte s námi